The Big Bluff un Pyro Trees pārstāvēs Latviju Reeperbahn festivālā Vācijā

Raksta attēls - The Big Bluff un Pyro Trees pārstāvēs Latviju Reeperbahn festivālā Vācijā Foto: Rihards Gēcis

21.09.2015 / Parmuziku.lv

No 23. līdz 26. septembrim Vācijas pilsētā Hamburgā norisināsies viena no Eiropas lielākajām mūzikas konferencēm-festivāliem Reeperbahn Festival.

Šogad pasākumam apritēs 10 gadi. Plānots, ka pilsētā četru dienu laikā 400 grupas sniegs vairāk nekā 600 koncertus, un festivālu apmeklēs 30 000 cilvēku, tostarp aptuveni 3500 mūzikas industrijas profesionāļi. 

Latvija un Lietuva uz vienas skatuves

Latvijas un Lietuvas mūzikas eksporta organizāciju kopīgi rīkotais pasākums norisināsies piektdien, 25. septembrī, Hamburgas klubā Molotow Karatekeller. Vakara gaitā uz skatuves kāps Latvijas pārstāvji Pyro Trees un The Big Bluff, kā arī lietuvieši Garbanotas Bosistas un Alīna Orlova. Mūzikas profesionāļiem būs iespējams ne tikai noklausīties šo četru Baltijas valstu izpildītāju priekšnesumus, bet arī iepazīties ar Latvijas un Lietuvas mūzikas industrijas profesionāļiem, un neformālā gaisotnē nodibināt jaunus kontaktus.

Pyro Trees

Šī gada pavasarī Pyro Trees izdeva pašu vārdā nosaukto debijas EP un šobrīd strādā pie pirmā pilnmetrāžas albuma. Kolektīvs savā mūzikā apvieno psihodēliskā roka, indie un rokmūzikas elementus. Grupas pašreizējā sastāvā muzicē Pēteris Ozols, Didzis Upens, Matīss Kļaviņš un Oskars Tupuriņš.

"Esam priecīgi un arī pagodināti par šo iespēju piedalīties tik plaša mēroga pasākumā. Nekad neesam spēlējuši Vācijā, tāpēc ar nepacietību gaidām šo piektdienu, tāpēc vēl divus vakarus pavadīsim, cītīgi noslīpējot savu pusstundu garo koncertprogrammu. Vēl mēs mācāmies, kā vācu valodā pasūtīt wurstus. Pirmo reizi uz koncertu dosimies ar lidmašīnu, tāpēc plānosim, kā rokas bagāžā ietilpina visu vajadzīgo. Ceram Hamburgā gan paklausīties citu grupu koncertus, jo piedāvājums tiešām ir milzīgs un daudzveidīgs, gan arī nodibināt jaunus nākotnē noderīgus kontaktus," -
savas sajūtas komentē Pyro Trees.

The Big Bluff

Rokenrola un rokmūzikas apvienības The Big Bluff sastāvu veido Iļja Krūmiņš, Matīss Tazāns un Kristians Priekulis. Pašu vārdā nosauktais debijas albumu izpelnījās Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta mikrofons nomināciju kategorijā 2014.gada Labākais metāla un rock albums. Šovasar mūziķi aktīvi uzstājās lielākajos Latvijas festivālos, kā arī pavasarī piedalījās The Great Escape mūzikas konferencē Braitonā, Lielbritānijā.

"Uz Reeperbahn Festivālu dosimies pirmo reizi, bet Vācija grupai nav sveša, jo Berlīnē dzīvo solista Iļjas radinieki. Mēs vēlētos arī izbraukt tūrē pa vairākām Vācijas pilsētām, tāpēc tas būs viens no musu mērķiem, piedaloties šajā showcase - mēģināsim ielikt pamatus šai idejai par tūri. Šogad showcase uzstāšanās būs kopā ar lietuviešiem, tāpēc būs interesanti paskatīties, kā tas rezultēsies koncerta publikā," - savos plānos dalās The Big Bluff.

Latvijas Mūzikas attīstības biedrība

Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports mērķi ir veicināt mūzikas industrijas attīstību Latvijā un Latvijā producētās mūzikas eksportu, veicināt un atbalstīt konkurētspējīgu mūzikas ierakstu radīšanu un palielināt Latvijas mūzikas izmantošanas apjomu, būt par Latvijas mūzikas industrijas oficiālo pārstāvi Eiropas un starptautiskajās industrijas konferencēs un izstādēs, informēt un izglītot Latvijas mūzikas industrijas pārstāvjus eksporta jautājumos.

Latvijas Mūzikas attīstības biedrība

Iepriekšējos gados Latviju Reeperbahn festivālā pārstāvējušas tādas grupas kā Carnival Youth, Triānas ParksThe Sound Poets un Audience Killers. Šogad Latvijas Mūzikas industrijas dalība festivālā notiek ar LaIPA, Kultūras ministrijas un AS Latvijas balzams atbalstu.

Iepazīsties ar Reeperbahn Festival programmu šeit!

Arī parmuziku.lv pošas uz Hamburgu, lai klātienē ziņotu par pasākuma norisi!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!