Pirmo reizi vēsturē! Hiphops tiek patērēts vairāk nekā rokmūzika

Raksta attēls - Pirmo reizi vēsturē! Hiphops tiek patērēts vairāk nekā rokmūzika Ekrānšāviņš no Kendrika Lamāra video

08.01.2018 / Parmuziku.lv

Apokopojot 2017. gada datus, mūzikas un video pārdošanas apjomu izsekošanas sistēma "Nielsen" atklājusi nebijusi tendenci ASV mūzikas tirgū - rokmūzika vairs nav pieprasītākais žanrs. Pirmo reizi vēsturē to nomainījis hiphops, R&B un urbānā mūzika.

"Nielsen", kas veic tirgus pētījumus un apkopo datus par mūzikas un video patēriņiem, vēsta par ikgadējo mūzikas patēriņu un klausīšanās paradumiem ASV, kā arī jaunākajām tendencēm. 

Pētījums atklāj līdz šim nebijušu ainu - ņemot vērā mūzikas straumēšanas servisu datus un pārdoto albumu skaitu, astoņi no desmit populārākajiem 2017. gada māksliniekiem pārstāv hiphopa žanru. Pirmajās divās vietās ierindojies Kendriks Lamārs un Dreiks. Tāpat pirmajā desmitniekā arī Future, Bruno Marss, The Weeknd, Eminems, Lil Uzi Vert. Sarakstā citus žanrus pārstāv tikai Eds Šīrans un Teilore Svifta, ieņemot trešo un ceturto vietu. 

Hiphops un R&B būtiski ietekmējuši arī mūzikas straumēšanas servisu kāpumu ASV. Deviņi no desmit populārākajiem mūziķiem straumēšanas servisos pārstāv hiphopu vai R&B, tādējādi straumēšanas servisi piedzīvojuši 59% kāpumu. 

Avots: NME.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!