Pieminot "Linkin Park" līderi: Čestera Beningtona unikālais vokāls 10 dziesmās

Raksta attēls - Pieminot "Linkin Park" līderi: Čestera Beningtona unikālais vokāls 10 dziesmās Foto: Kristina Servant, Flickr.com

21.07.2017 / Jana Kohno

Ar "Linkin Park" dziesmām uzaugusi vesela paaudze, bet grupas līdera Čestera Beningtona unikālais vokāls un emocionāli piesātinātie dziesmu teksti uzrunājuši miljoniem klausītāju.

Katrai paaudzei savi mūziķi. "Linkin Park" ir grupa, kas definē 2000. gadu sākumu un izaudzinājusi tā laika pusaudžus un jauniešus. Ja man vajadzētu atbildēt uz jautājumu, kura ir mana pirmā atmiņa par kādu grupu/mūziķi, tad, neskaitot, protams, Lauri Reiniku, atceros, kā vēl pirmsskolas vecumā Latvijas Mūzikas kanālā vai ZTV regulāri redzēju un dzirdēju divas grupas: Placebo un Linkin Park.

"Linkin Park" mūzika izzinājusi atsvešinātības, depresijas, pašnāvības un citu iekšējo dēmonu tēmas - Beningtona spēja šos vieglākos un smagākos emocionālos pārdzīvojumus ietērpt tekstos uzrunāja miljoniem klausītāju. Tās bija sajūtas, ko saprata daudzi, bet ne visi spēja paust. Dziesmas, kuras plēsa un skrāpēja iekšas, dusmoja un skumdināja. Beningtona vokāls vienmēr skanējis kā cīņa starp gaismu un tumsu, spējot pārvirzīties no maiga dziedājuma klavieru pavadījumā uz asiem kliedzieniem labākajās repmetāla tradīcijās.

20. jūlijā 41 gada vecumā Beningtons nolēma aiziet no pasaules - pieminot mūziķi, atskatāmies uz 10 dziesmām.

1. "One Step Closer" (2000)

Dziesma no debijas albuma "Hybrid Theory", kas kurā ir viss, kas padarīja grupu par reproka sensāciju.

2. "Crawling" (2001)

3. "In The End" (2001)

Dziesma, kuru sākotnēji Česters nav vēlējies iekļaut ierakstā, taču kļuva par vienu no superhitiem. Dziesma, kurai ikviens zina dziedāt līdzi.

4. "Papercut" (2001)

Dziesma, ko 2013. gada intervijā Česters nosaucis kā vienu no mīļākajām un kā grupas identitāti raksturojošu.

5. "Faint" (2003)

6. "Numb/Encore" (2004)

Dziesma, kurā sadarbojoties ar Jay-Z, tika pilnībā nojauktas repa un roka robežas.

7. "What I've Done" (2007)

Ar šo singlu no trešā albuma "Linkin Park" iezīmēja jauno skanējumu, kurā galvenais fokuss vairs nav uz Čestera dziedājumu un Maika Šinodas repa daļām, bet tieši uz Čestera vokālu.

8. "Rolling In The Deep" (2011)

Čestera kaverversija Adeles superhitam.

9. Iemūžināta pēdējā uzstāšanās ar grupu, izpildot dziesmas "Bleed It Out" un "Papercut"

10. "One More Light" (2017)

Veltījums, pieminot Krisu Kornelu, kurš aizgāja mūžībā šī gada maijā un bija Beningtona tuvs draugs.

*Titulattēlā izmantots Kristina Servant Flickr.com foto ar CC licenci.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!