Mūžīgais bērns, vientuļnieks vai rokmūzikas ģēnijs. Kas bija Kurts Kobeins?

Raksta attēls - Mūžīgais bērns, vientuļnieks vai rokmūzikas ģēnijs. Kas bija Kurts Kobeins? Foto: Publicitātes foto

23.04.2015 / Antra Bērtule

Tikai divos seansos Rīgā, Kino Citadele kinozālē, tu vari noskatīties unikālu dokumentālo filmu par grupas Nirvana solistu Kurtu Kobeinu.

Cobain: Montage of Heck (2015) ir skarbs un patiess ieskats grupas Nirvana līdera Kurta Kobeina dzīvi un karjeru.


Filma tika izrādīta Sandānsas un Berlīnes kinofestivālā, aprīlī un maijā tā būs skatāma kinoteātros visā pasaulē. Šajā darbā Oskaram nominētais režisors Brets Morgens meistarīgi savienojis materiālus no Kurta Kobeina arhīva ar animāciju un intervijām ar mūziķa ģimenes locekļiem un draugiem. Ekrānā redzēsiet Kurta Kobeina vecākus, māsu, pirmo draudzeni, atraitni Kortniju Lovu un Nirvana basistu Kristu Novoseliču.Filma, kas iznāk uz ekrāniem 21 gadu pēc Kurta Kobeina pašnāvības, stāsta par mākslinieka dzīvi kopš agras jaunības un atspoguļo viņa nesaskaņas ar apkārtējo pasauli. Cobain: Montage of Heck tiek slavināta kā viena no visu laiku novatoriskākajām un intīmākajām dokumentālajām filmām, kas veltīta rokmūzikai. Turklāt tā tiek pieteikta kā vienīgais autorizētais Kurta Kobeina portretējums. Mūziķa 22 gadus vecā meita Fransisa Bīna ir filmas izpildproducente.Filmas Cobain: Montage of Heck seansi Kino Citadele 23. aprīlī plkst. 18.30 un 26. aprīlī plkst. 17.

Biļetes uz kinoseansiem meklē šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!