Itālijas kolektīvā pārvaldījuma organizācija La Società Italiana degli Autori ed Editori (SIAE)
apgalvo, ka Itālijas autori un izdevēji ir "apmulsuši"; par Facebook mātesuzņēmuma Meta vienpusējo lēmumu izslēgt SIAE repertuāru no savas bibliotēkas SIAE un Meta iepriekšējais licences līgums beidzās 1. janvārī, un abas puses vēl nav vienojušās par jauniem noteikumiem. Tagad Meta, šķiet, pieņem preventīvu lēmumu un pārtrauc SIAE saistītās mūzikas izmantošanu savās platformās.
Tas nozīmē, ka Facebook un Instagram lietotāji tagad nevar izmantot mūziku no SIAE repertuāra, un tiks ietekmēti arī esošie ieraksti, kuros izmantota šī mūzika: Facebook ieraksti ar SIAE mūziku tiks dzēsti, bet Instagram ierakstos šī mūzika tiks izslēgta. Abās platformās lietotājs var aizstāt ierakstu ar jaunu, licencētu mūziku.
SIAE nosauca šo lēmumu par "nesaprotamu" un norādīja, ka organizācijai tiek prasīts pieņemt Meta "vienpusēju priekšlikumu neatkarīgi no jebkāda pārredzama un kopīga repertuāra faktiskās vērtības novērtējuma". SIAE norādīja, ka Meta atteikums "dalīties ar informāciju, kas ir būtiska taisnīgai vienošanās panākšanai, ir acīmredzami pretrunā ar Autortiesību direktīvā noteiktajiem principiem, par kuriem stingri ir iestājušies autori un izdevēji visā Eiropā".
Itālijas laikraksts Corriera della Sera ziņo, ka Meta preses pārstāvis skaidroja, ka SIAE mūzikas atsaukšana ir saistīta ar uzņēmuma vēlmi aizsargāt komponistu un mākslinieku autortiesības, nosaucot to par Meta "galveno prioritāti". Preses pārstāvis arī norādīja, ka Meta mērķis ir panākt vienošanos ar SIAE.
Corriera della Sera turpina ziņot, ka SIAE goda prezidents, itāļu dziesmu autors Mogol, Meta un SIAE sadursmi sauc par una battaglia sacra - "svētā cīņa". Komentārs, kad to iztulkojām, izmantojot mūsu automātisko tulkotāju, atklāja skarbus vārdus: "Šīs digitālās platformas pelna miljardus un nevēlas neko maksāt autoriem, kuri dzīvo no šīm tiesībām. Tā ir taisnīga cīņa, lai mēs aizsargātu māksliniekus - tā ir svēta cīņa."
Tas ir atgādinājums, cik svarīga mūzika ir milzu sociālo mediju platformām un to lietotājiem un kā tiesību turētāji apzinās, ka viņiem ir nozīmīga loma šajās sarunās. Tas ir arī vēl viens piemērs nesen notikušajām sarunām starp tiesību tiesību turētājiem, kolektīvajām pārvaldījuma organizācijām un izdevējiem. Pagājušajā gadā Kobalt izņēma savu repertuāru no Meta platformām, jo sarunas par mūzikas izmantošanu iestrēga, bet septembrī tās atsākās. Aptuveni tajā pašā laikā Sony Music izņēma savu katalogu no Bytedance piederošā Resso mūzikas straumēšanas pakalpojuma Indijā, Brazīlijā un Indonēzijā.