Latvijas Radio koris koncertēs festivālā “Musikfest Erzgebirge”

Raksta attēls - Latvijas Radio koris koncertēs festivālā “Musikfest Erzgebirge”

08.09.2018 / Parmuziku.lv

9. septembrī Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs, diriģents Sigvards Kļava koncertēs vienā no vadošajiem Saksijas mūzikas festivāliem “Musikfest Erzgebirge”.

Vācijas Rūdu kalnu kādreizējās kalnraču pilsētas Annabergas-Buholcas svētās Annas baznīcā izskanēs koncertprogramma, kurā Arvo Perta, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda opusi un Fransisa Pulenka kantāte “Cilvēka seja” Latvijas Radio kora izpildījumā satiksies ar vokālā kvarteta “Ensemble Stimmwerck“ dziedājumiem no Annabergas baznīcas grāmatām.

Rūdas kalnu gleznainā apkātne jau piekto gadu aicina uz festivālu “Musikfest Erzgebirge”, kura caurviju motīvs šogad veltīts sapņu tēmai. Latvijas Radio koris lielāko cilvēces sapni – sapni par brīvību – iemiesos koncertprogrammā, kurā līdzās Ērika Ešenvalda lūgšanai “Piliens okeānā”, kura izteikta Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska vārdiem, izskanēs Pētera Vaska opuss “Zīles ziņa”, kurš jau astoņdesmito gadu sākumā iznesa komponista vārdu viņpus dzelzs priekškara, paužot pasaulei latviešu tautas sāpes un cerības.

Koncertprogrammas centrālā ass vīsies ap pasaulē visvairāk atskaņotā mūsdienu igauņu skaņraža Arvo Perta daiļradi, aizvedot klausītāju līdz muzikālai kulminācijai, kas savukārt izskanēs filigrānā franču komponista Fransisa Pulenka a cappella opusā “Cilvēka seja” (Figure Humaine) ar Pola Eliāra tekstu. Liberté – brīvība: ar šo vārdu Fransiss Pulenks noslēdz savu epohālo šedevru.

Koncertā – sapnī par brīvību – Annabergas-Buholcas svētās Annas baznīcā modernisma skaņu audekli savīsies ar vienu no vērtīgākajām vācu mūzikas vēstures Renesanses pērlēm – Annabergas baznīcas grāmatām. Pateicoties pārbaudītiem šīs mūzikas interpretiem – Renesanses laikmeta iedvesmotajam vokālajam kvartetam "Ensemble Stimmwerck", senie dziedājumi un lūgšanas satiksies ar 20. gadsimta skaņu audekliem muzikālā dialogā, uzburot bezgalīgu cilvēku vēlmju un sapņu panorāmu.

Festivāls “Musikfest Ergebirge” šogad notiek no 6. līdz 16. septembrim.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!