Ar pirmizrādi Rēzeknē sākas Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts ”Latvijas gredzens”

Raksta attēls -  Ar pirmizrādi Rēzeknē sākas Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts ”Latvijas gredzens”

21.04.2017 / Parmuziku.lv

Ar pirmizrādi Latgales vēstniecībā GORS 22. aprīlī plkst. 18.00 sāksies viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem "Latvijas gredzens". Projektu veido četri konceptuāli atšķirīgi gredzeni – koncertuzvedumi, kas izcels un parādīs katra Latvijas novada īpatnības. ”Latgales gredzenu” veido koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", kas atklās Latgales unikālo kultūras mantojumu ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu.

Latvijas Radio koris, Latgales tautas muzikanti un priesteri apvienojušies koncertizrādē, ko mijiedarbībā radījuši diriģents Sigvards Kļava, režisore Inese Mičule un video māksliniece Katrīna Neiburga. Novada cilvēku tuvplāni, viņiem svarīgās vērtības un Augstākais. Skaņas un bildes, kurās saplūst latgaliešiem piemītošais spēks, kas ne vien vēsturiski, bet arī šodien ir tur dzīvojošo cilvēku rakstura saknēs. Priesteru dalība tajā ir ne tikai kā Latgales garīgās dzīves raksturojums, bet arī apliecinājums, ka viņi savieno pasaules un veido ārkārtīgi būtisko reliģisko un sociālo klimatu vietējo cilvēku ikdienas dzīvē.

Viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem “Latvijas gredzens” ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Sigvarda Kļavas izlolots. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos tiks izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju no vietējo cilvēku skatupunkta. Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību, Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanās cilvēku ikdienā, Vidzemes nacionālā stīga un patriotisma simboliskā telpa un Zemgale kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upes.

Ideja realizēsies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs. Katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics un “Dd studio”, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi. Kā nemainīgs lielums projektā piedalīsies idejas autors Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris.

Projektu "Latvijas gredzens" īsteno VSIA "Latvijas Koncerti", sadarbojoties ar Latvijas Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību "Gors", Rēzeknes pilsētu, koncertzāli "Cēsis", Jelgavas pilsētu, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi "Kultūra", Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars".

„Latgales gredzens” koncertizrāde ”Rakstiem un skaņai” 22. aprīlī Latgales vēstniecība GORS un tiešraidē Latvijas Radio Klasika 3 ēterā, 26. aprīlī Jelgavas Kultūras namā, 28. aprīlī koncertzāle ”Cēsis”, 5. maijā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”.

Ar projekta norisi un aktualitātēm var iepazīties latvijasgredzens.lv
Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās, bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!