Latvijas Radio bigbends piedalījās Lietuvas simtgades svinībās

Raksta attēls - Latvijas Radio bigbends piedalījās Lietuvas simtgades svinībās Publicitātes foto

26.03.2018 / Parmuziku.lv

Ar koncertu BEAT THE RHYTHM OF TOMORROW. JAZZY BALTIC FREEDOM Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī Lietuvas simtgades svinību ietvaros, uzstājās Latvijas Radio bigbends, Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa un vokālā grupa Framest, Sofia Rubina-Hunter un Dainius Pulauskas ar grupu

Šī koncerta ideja bija vērsta uz džeza mūziku, kas iemieso sevī jaunību, mūsdienu garu un interpretācijas brīvību, un atspoguļo novatorisku pilsētvides kultūru.

Koncertā uzstājās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza zvaigznes, kas pārstāv dažādas paaudzes. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu un Maestro Raimondu Paulu, mūziķi izpildīja dažādu Baltijas valstu komponistu skaņdarbus, tautas mūzikas interpretācijas, džeza standartus.

Vizītes laikā Meastro Raimondam Paulam un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskajam direktoram Mārim Briežkalnam bija vairākas oficiālas pieņemšanas, tai skaitā, pie Lietuvas Republikas premjerministra Sauļus Skvernelis, Lietuvas Republikas Kultūras ministres Liānas Rokītes-Džonsones, Latvijas Republikas vēstnieka Lietuvas Republikā Eināra Semaņa, kā arī Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, kur Raimondam Paulam tika pasniegta akadēmijas goda medaļa.

“Es biju ļoti laimīga un pagodināta būt Maestro koncertā Viļņā! Pateicoties viņa apbrīnojamajam talantam un Latvijas mūziķu brīnišķajam sniegumam, jutos it īpaši lepna par Latviju!” – Latvijas Republikas vēstnieka Lietuvas Republikā Eināra Semaņa kundze Tatjana Semane.

Koncertā klausītājiem bija arī iespēja baudīt Kristīnes Prauliņas, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage" Grand Prix titula ieguvējas, spēcīgo vokālu  ar pašu Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm.

‘’Baltijas valstu simtgadei veltītais koncerts "Jazzy Baltic Freedom" bija vienlīdz skaists un spēcīgs, parādot izcili izvēlētu solistu  kopumu no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī apliecināja visaugstākajā līmeni esošo starptautiski slaveno Latvijas Radio bigbendu. Miljons paldies!’’- Antanas Gustys, Viļņas Džeza festivāla direktors

Pēc koncerta Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī norisinājās pieņemšana par godu Lietuvas valsts amatpersonām, lūgtajiem viesiem un mūziķiem.

Koncerts izskanēja Baltijas valstu simtgades svētku ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!