Latvijas Radio bigbends ieraksta albumu kopā ar Latīņamerikas džeza zvaigznēm

Raksta attēls - Latvijas Radio bigbends ieraksta albumu kopā ar Latīņamerikas džeza zvaigznēm Publicitātes foto

29.09.2022

Latvijas Radio bigbends 2022. gada 27. septembrī devies uz Zviedriju, lai nedēļas garumā kopā ar Latīņamerikas džeza zvaigznēm Kiko Freitas (bungas) un Hesus Molina (taustiņinstrumenti) ierakstītu albumu “A Tribute To Bossa Nova”.

Albumā, kas taps vienā no prestižākajām Stokholmas ierakstu studijām “Baggpipe studio” (iepriekš - Abbey Road/EMI), apkopotas populārākās leģendārā brazīļu komponista Antonio Karlosa Žobima kompozīcijas - “Desafinado”, “Manha Da Carnaval”, “One Note Samba”, “Agua De Beber” un citas, ko īpaši Latvijas Radio bigbendam aranžējis zviedru komponists un aranžētājs Mats Holmkvists.

Albuma programma, piedaloties pasaulslavenajam Brazīlijas bundziniekam Kiko Freitas, kuru žurnāls “Modern Drummer” 2019. gadā nosauca par “”Pasaules mūzikas“ bundzinieku Nr 1”, un uzlecošajai kolumbiešu džeza zvaigznei, vienam no atzītākajiem jaunās paaudzes džeza pianistiem Hesus Molina, tiks atskaņota divos ekskluzīvos koncertos - 28. septembrī Stokholmā, klubā “Fasching” un 1. oktobrī Dzintaru koncertzālē.

Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags atklāj: “Jūtamies pagodināti būt tik izcilu mūziķu kompānijā - Brazīļu mūzikas leģenda Kiko Freitas un viens no redzamākajiem šī brīža jaunās paaudzes pianistiem Hesus Molina kopā ar Latvijas Radio bigbendu satiksies Antonio Karlosa Žobima mūzikā, ko jaunos, oriģinālos aranžējumos ietērpis zviedru aranžētājs Mats Holmkvists. Šis projekts noteikti veicina kolektīva atpazīstamību starptautiski, un tas ir svarīgs priekšnosacījums jaunām sadarbībām nākotnē. Priecē arī augošā atzītu džeza komponistu un aranžētāju vēlme iestudēt un ieskaņot savus darbus tieši ar Latvijas Radio bigbendu.

Aranžētājs, viens no skandināvu bigbenda skolas pamatlicējiem Mats Holmkvists, kurš ar Latvijas Radio bigbendu sadarbojas jau kopš 2017. gada, stāsta, ka projekts “A Tribute To Bossa Nova” tapis, pateicoties viņa lielajai mīlestības uz bossanovas žanru un īpaši Antonio Karlosu Žobimu, kurš ir autors visām albumā iekļautajām kompozīcijām, izņemot vienu.

"]

“Kad sāku apsvērt, kurus mūziķus šajā projektā vēlos pieaicināt, viens no pirmajiem prātā ienāca Kiko Freitas - jo bosanova ir brazīļu mūzikas žanrs. Mums bija nepieciešams arī spilgts solists, un mans skaņu inženieris norādīja uz lielisko jauno kolumbiešu pianistu Hesus Molina, kurš YouTube savācis jau gandrīz 30 miljonus skatījumu un ir īstais, kam uzticēt šo smalko, man sirdij tik tuvo darbu.

 

“Lielākais izaicinājums bija saglabāt skaņdarbu oriģinālo sajūtu, vienlaikus padarot tos par “saviem”, kas beigu beigās ir izdevies, un esmu ļoti laimīgs ar rezultātu”, atzīst Mats Holmkvists.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!