Latvijas Radio bigbends izziņo pieteikšanos uz dalību unikālā ierakstā

Raksta attēls - Latvijas Radio bigbends izziņo pieteikšanos uz dalību unikālā ierakstā Publicitātes foto

17.01.2020

29. un 30. janvārī Spīķeru koncertzālē Latvijas Radio bigbends kopā ar “Jersika Records” īstenos sen lolotu sapni – veiks analogu Kārļa Vanaga oriģinālmūzikas ierakstu, kas pēcāk tiks izdots vinila plates formātā.

 

Lai radītu īpašu atmosfēru, ieraksta procesu ir aicināts izbaudīt apmēram 120 klausītājiem, iepriekš piesakoties (skat. informāciju zemāk). Tas gan gala ierakstam un tā skanējumam – gan pašam procesam – piešķirs unikālu noskaņu.

 

Tiks ieskaņota Latvijas Radio bigbenda Muzikālā vadītāja Kārļa Vanaga oriģinālmūzika ar nosaukumu “Identitātes”. Paša Kārļa vārdiem, “katrs skaņdarbs šajā programmā ir kā mūzikā izteikts apstāklis, īpašība vai izpausme, kas kā kopums veido identitāti.” Viņš arī piebilst, ka “izmantojot analogo pieeju, ierakstam tiek piešķirts šai metodei raksturīgais “siltais” skanējums, kā arī tas atspoguļo patieso tā brīža interpretāciju, jo ieskaņojums tiek veikts vienā piegājienā bez rediģēšanas iespējām.”

“Jersika Records” dibinātājs Mareks Ameriks uzsver šī notikuma nozīmi: “Jau iepriekš biju sadarbojies ar bigbenda mūziķiem un loloju ideju par bigbenda ierakstu. Kad uzzināju, ka Kārlis Vanags rada savu oriģinālmūziku, piedāvāju to iemūžināt. Esmu ļoti pagodināts, ka šī nozīmīgā programma tiks ierakstīta tieši “Jersika Records” paspārnē”.

Ierakstu koncertos kā viessolisti pieaicināti saksofonists Gints Pabērzs un taustiņinstrumentālists Atis Andersons, kurš spēlēs “Hammond” ērģeles, kas nav tradicionāls bigbendu mūzikas instruments. Ieraksta un koncertu tapšanā piedalās arī skaņu inženieris Mārtiņš Saulespurēns, leģendāro mikrofonu un tehnikas uzņēmuma “Blue Microphones” radītājs un dibinātājs (viņa tehniku un mikrofonus izmanto tādi pasaulē populāri mūziķi kā Sting, Kristina Agilera, Pink un Bobs Dilans).

Latvijas Radio bigbends ir viens no retajiem kolektīviem, kas regulāri “apdzīvo” Spīķeru koncertzāli, piesaistot tai jaunu publiku – tāpēc arī ieraksta veikšanai izvēlētas šīs mājīgās telpas.

Šis notikums raisījis interesi arī ārvalstīs, piesaistot džeza mūzikas žurnālistu uzmanību Krievijā, Lielbritānijā un Lietuvā. Viņu viesošanos Rīgā atbalsta Latvijas Institūts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Pieteikties uz ierakstu iespējams rakstot , pieteikumā norādot savu un personas, ar kuru vēlaties kopā apmeklēt koncertu, vārdu un uzvārdu. Vietu skaits ierobežots.!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!