15 festivāli Baltijā, kurus šovasar derētu apmeklēt

Raksta attēls - 15 festivāli Baltijā, kurus šovasar derētu apmeklēt

30.04.2017 / Parmuziku.lv

Latvija - Lietuva - Igaunija. Laicīgi atzīmē datumus, kad ieplānot atvaļinājumu!

Baltijā ir krieti vairāk par 15 festivāliem, taču šogad siltais laiks iestājas negribīgi un arī festivālu organizatori nesteidzas ar programmu izziņošanu. Iespējams, mūs vēl pārsteigs kāds jauns vasaras festivāls, tāpēc sarakstam turpinājums sekos.

Šogad festivāli koncentrējas uz konkrētu mūzikas stilistisko virzienu, vai arī, tieši pretēji - programma ir eklektiska, lai uzrunātu dažādas gaumes, kā tas ir redzams arī mūsu sagatavotajā festivālu ceļvedī.

UNDER Festival

No 26. līdz 28. maijam Rīgā, VEF rūpnīcas teritorijā notiks elektroniskās mūzikas festivāls "UNDER Festival". piedāvājot dīdžejsetus un grupu uzstāšanās.

Rockin' Liepāja

No 2. līdz 4. jūnijam pirmo reizi Liepājā notiks festivāls “Rockin` Liepāja 2017”, kurā uzstāsies rokgrupas gan no Latvijas, gan Lietuvas. Programmā grupas "Jumprava", "Dzelzs vilks", "Pērkons", "Credo", "Kiss of the Dolls", "Ac/Dc Tribute" un citas.

Metalshow.lv

16. un 17. jūnijā Ķekavas pagasta Klaņģu kalnā atgriežas metālmūzikas festivāls "Metalshow.lv", kas pēdējo reizi norisinājās Rīgā, 2010. gadā. Programmā kā pirmās izziņotas šādas grupas: "Stoned Jesus", "Arkona", "Sanctimony" un "Soundarcade".

R&B Blues Festival

17. jūnijā Ropažu estrādē notiks festivāls "R&B Blues Festival", ar mērķi popularizēt soulmūziku, blūzu, fanku un ritmblūzu. Programmā dzirdēsim dziedātāju Džastinu Lī Braunu, grupas "Big Daddy Wilson Band", "Latvian Blues Band", "Cathouse Radio", "Fortess Blues Band" un "Very Cool People".

Rīgas Ritmi

Laikā no 29. jūnija līdz 1. jūlijam dažādās Rīgas koncertvietās notiks festivāla "Rīgas Ritmi" koncerti. Festivāla ietvaros uzstāsies tādi  mākslinieki kā Daime Arocena, Rūtija Fostere, "Electro Deluxe".

Into the Valley

29. jūnijā un 1. jūlijā Igaunijā notiks elektroniskās mūzikas festivāls "Into the Valley", kopā  piedāvājot 69 dīdžeju setus un dzīvos priekšnesumus.

Zobens un Lemess

No 7. līdz 8. jūlija Lonē  klausītājus kopā pulcēs folka un metālmūzikas festivāls "Zobens un Lemess". Festivāla programmu veidos vairāk kā 20 mākslinieki, tajā skaitā grupas "Green Novice", "Eschatos", "Amorphis", "Heidevolk" un citas.

Bliuzo naktys

7. jūlijā Lietuvā jau 25. reizi norisināsies festivāls "Bliuzo naktys 2017". Programmā grupas "The reverend peyton's big damn band", "Tanel Padar Blues Band", "Latvian Blues Band".

Positivus Festival

No 14. līdz 16. jūlijam Salacgrīvā norisināsies ikgadējais festivāls Positivus. Šogad festivālā dzirdēsim grupas alt-j, "Pixies", " Maximo Park" , "The Lumineers", MESA, " Satellites LV" , Fakts, " Dzelzs vilks"  un citus.

Summer Sound

28. un 29. jūlijā Liepājā notiks festivāls Summer Sound. Šogad programmā dīdžeji  "Cheat Codes", Felix Jaehn un Klingande, mūsu pašu dziedātājs Dons, grupas "Triana Park" "Bandmaster", "Skyforger" un citi.

Devilstone festival

No 14. līdz 17. jūlijam Lietuvā norisināsies festivāls Devilstone, klausītājus iepriecinot ar daudzveidīgu rokmūzikas un metālmūzikas programmu. Šogad programmā "Satyricon", "Graveyard", "Truckfingers", "Oranssi Pazuzu", "Kapitan Korsakov" un citi.

Laba Daba

No 4. līdz 6. augustam Ratniekos norisināsies Starptautiskais mūzikas festivāls "Laba Daba", kurā uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju mākslinieki. Šobrīd izziņotā programmā lasāmi šādi vārdi: "Soviet Soviet" no Itālijas, Kenta Hajaši no Japānas, Artūrs Skutelis un "Tvērumi", grupas "Ezeri", "All Day Long", "Bezgalībieši", "Dzelzs vilks", "Rāva" un citi.

Weekend Festival Baltic

No 3. līdz 5. augustam Igaunijā, Pērnavas pludmalē notiks elektroniskās deju mūzikas festivāls "Weekend Festival Baltic". Šogad programmas lielākie vārdi ir The Chainsmokers, Martin Graix, deadmau5, Armin Van Buuren un citi.

Intsikurmu Festival

4. un 5. augustā Igaunijā notiks festivāls "Intsikurmu Festival".  Programmā:  Low Roar, "Frankie Animal",  Erki Pärnoja,  Lucky Rose un citi, tajā skaitā arī latvieši Shipsea un grupa "Polifauna".

MĖNUO JUODARAGIS

No 24. līdz 27. augustam Lietuvā norisināsies festivāls "MĖNUO JUODARAGIS", fokusējoties uz mūsdienu Baltu kultūras izpausmēm. Šogad festivāla galveno mākslinieku godā ir norvēģi "Wardruna",  dāņu mūziķis ":Of The Wand & The Moon". No latviešiem -"Daba San".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!