Mūzika skan ne tikai Latvijā. 5 vasaras festivāli Lietuvā un Igaunijā, ko nepalaist garām

Raksta attēls - Mūzika skan ne tikai Latvijā. 5 vasaras festivāli Lietuvā un Igaunijā, ko nepalaist garām

08.06.2015 / Normunds Vucāns

Pēdējos gados mūzikas festivāli, kas risinās pārējās Baltijas valstīs, Latvijā nav izpelnījušies īpaši lielu ievērību, taču šogad tajos būs daudz labas mūzikas. Noskaidro, kurus šī gada festivālus kaimiņvalstīs būtu vērts atzīmēt savā kalendārā kā apmeklējamus!

Kilkim Žaibu

Kad: 26. – 27. jūnijā

Kur: Žagare (47 km no Jelgavas, pie pašas Latvijas robežas)

Uzstāsies: Skyforger, Triptykon, King Of Asgard u.c.

Visdažādāko veidu smagā un metālmūzika, folkloras tradīcijas un baltu etnogrāfija – tās ir Kilkim Žaibu pamatnostādnes un galvenās vērtības. Muzikāli šis ir liels nišas pasākums, kurā nejauši garāmgājēji diez vai iemaldās, bet jomas speciālisti par Kilkim Žaibu piedāvājumu ir sajūsmā, jo tajā uzstājas ļoti kvalitatīvi savu žanru pārstāvji. Latvijas apmeklētājiem ļoti ērta ir tā atrašanās vieta – tikai 50 km no Jelgavas, pie pašas Latvijas robežas – diži tuvāk festivāls ārzemēs lielākajai daļai mūsu iedzīvotāju nav iespējams.

 

Schilling

Kad: 4. jūlijā

Kur: Kilingi-Nomme (40 km no Pērnavas, netālu no Latvijas robežas)

Uzstāsies: Peaking Lights, Rangleklods, Simian Ghost u.c.

Schilling zināmā mērā varētu salīdzināt ar Laba Daba tā atmosfēras un brīvā gara dēļ. Pasākums notiek tikai vienu dienu, līdz ar to ievērojami atšķirās no festivālu ierastajiem standartiem, jo nav īsti tendēts uz lielas ballītes sarīkošanu. Tiesa, tas netraucē indie mūzikas gardēžiem jau gadiem atzīmēt Schilling kā obligāti apmeklējamu notikumu, jo tajā uzstājas izpildītāji, kas varbūt nav īpaši populāri, bet ir ļoti izlasīti konkrētas nišas klausītājiem.

 

Galapagai

Kad: 24. – 25. jūlijā

Kur: Zarasai (20 km no Daugavpils)

Uzstāsies: Mobb Deep, Aminata, Pendulum u.c.

Galapagai, ļoti iespējams, ir skaistākā festivāla apkārtne visā Baltijā. Lai piedod Positivus, bet šo rindu autors patiešām ir sajūsmā par, cik lieliski iederās mūzikas festivāls uz salas paliela ezera vidū. Muzikāli joprojām Lietuvas lielākajā pasākumā valda pārāk liels mikslis un tas redzami nezina, kas ir, un kas grib būt (kaut gan hedlaineri paši par sevi ir ļoti solīdi), bet atmosfēra tajā vienmēr ir lieliska.

 

Granatos Live

Kad: 31. jūlijā – 2. augustā

Kur: Rumšiškės (20 km no Kauņas)

Uzstāsies: Jessie Ware, Clean Bandit, Jungle u.c.

Kamēr Galapagai joprojām meklē savu identitāti, Granatos Live tā ir skaidra, un tam ir visas iespējas jau pavisam drīz kļūt par lielāko festivālu Lietuvā. Lielā mērā pasākums līdzinās mūsu pašu Positivus, vien tas ir nedaudz popsīgāks, kas izskatās ļoti interesanti, zinot, kur festivāls notiek – Lietuvas Brīvdabas muzejā.

 

Weekend Baltic

Kad: 6. – 8. augustā

Kur: Pērnava

Uzstāsies: David Guetta, Armin Van Buuren, Hardwell u.c.

Šāda tipa elektroniskā mūzika var patikt un var nepatikt, bet nav šaubu, ka Weekend Baltic jau pirmajā darbības gadā būs viens no nozīmīgākajiem un lielākajiem festivāliem Baltijā ar potenciālu kļūt par apmeklētāko reģiona mūzikas notikumu jau pavisam drīz. Salīdzinot ar pārējiem šajā sarakstā atrodamajiem pasākumiem, šis ir daudz plašāk atpazīstams, un tas ir loģiski – galu galā, tik zvaigžnots mākslinieku sastāvs nav sastopams kurā katrā vietā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!