VIDEO: Laura Rizzotto - iespējams, pasaulē populārākā latviešu izcelsmes dziedātāja. Lūk, viņas jaunākais video!

Raksta attēls - VIDEO: Laura Rizzotto - iespējams, pasaulē populārākā latviešu izcelsmes dziedātāja. Lūk, viņas jaunākais video! Publicitātes foto

31.01.2018 / Parmuziku.lv

Līdz šim latviešu izcelsmes brazīliete Laura Rizzotto muzikāli pilnveidojusi sevi un atpazīstamību guvusi galvenokārt Rietumos - 23 gadus vecā mūziķe paspējusi izdot albumu, iegūt augstāko izglītību mūzikā, uzstāties vairākos konkursos un pat sadarboties ar Dženiferu Lopezu. Iekarojot Eiropas un Latvijas klausītāju sirdis, ar dziesmu "Funny Girl" mūziķe startēs Eirovīzijas nacionālās atlases konkursā "Supernova 2018".

Dziesma “Funny Girl” stāsta par kādu meiteni, kura iemīlas savā labākajā draugā. Viņi vienmēr kopā labi pavada laiku, taču viņas patiesās jūtas pret draugu ir kā labi glabāts noslēpums līdz brīdim, kad viņa to nolemj atklāt. Taču diemžēl tas izrādās par vēlu – draugs jau ir iemīlējies kādā citā un viņam meitene paliek vien kā draugs, kā “funny girl”.

Par klipa ideju stāsta Laura:

Dziesmas klipā es vēlējos uzsvērt un pievērst uzmanību sievietes iekšējo sajūtu dažādībai – attainot viņas sajūtu pārpilnību, kuras viņa nespēj izpaust, kā arī parādīt viņu tādu, kā to redz cilvēks, kurā viņa ir iemīlējusies – kā draugu vai vienkāši meiteni, ar kuru vienmēr var jautri pavadīt kopā laiku. Es vēlējos akcentēt šo dažādību, kādā mēs redzam paši sevi un kā mūs redz un uztver citi.

Video ideja radās, balstoties uz diviem ievērojamiem tēliem – Arlekīnu, šo komisko klaunu, kura galvenā funkcija ir izklaidēt citus, un Džokeri, kurš tiek uztverts kā noteicošā kārts lielākajā daļā spēļu. Abi šie tēli ir labi zināmi kā nemiera radītāji un tādējādi tiem ir daudz līdzību ar video klipa galvenās varones stāstu. Arlekīns bieži tiek uzskatīts par muļķi, taču viņam piemīt arī bēdīgā klauna tēls un dramatisms. Līdzīgi kā meitenes tēls dziesmā “Funny Girl”, kura arī izklaidē draugu, taču klusībā cīnās ar savām iekšējām sajūtām.

Savukārt Džokeris bieži ir pārāk nenovērtēts. Un neskatoties uz viņa klaunisko un muļķīgo būtību, viņš ir ļoti spēcīgs tēls, kuram piemīt spējas pagriest spēli neparedzamos virzienos. 23 gadus vecās dziedātājas Lauras Rizzotto dziesmas "Funny Girl" video filmēts Bruklinā, Ņujorkā. Video veidotāji ir franču-venecuēliešu izcelsmes režisors Antonijs Faure, operators un montāžists Kevins Čiu un māksliniece pati.

Laura savu pirmo melodiju sarakstīja 11 gadu vecumā, un kopš tā laika viņa ir publicējusi vairāk nekā 100 oriģinālas dziesmas. Viņa sāka uzstāties uz Riodežaneiro mūzikas skatuves piecpadsmit gadu vecumā. Viņas debijas studijas albums "Made in Rio" tika izlaists 2011. gadā. Īsi pēc tam Laura ieguva stipendiju, lai apmeklētu Berklija mūzikas koledžu un pārcēlās uz Bostonu.

Laura uzstājas dažādās mūzikas vietās un festivālos Amerikas Savienotajās Valstīs, un ir ierakstījis savu otro studijas albumu “Reason to Stay” Losandželosā. Laura Ņujorkā sarakstīja Miracle kā cieņas apliecinājumu ceļu satiksmes upuriem. Dziesma tika iekļauta otrajā globālajā satiksmes drošības konferencē, kuru sponsorēja Apvienoto Nāciju Organizācija.

2017. gadā Laura strādāja "Sony Music" par dziedātājas Dženiferas Lopezas portugāļu valodas vokālo treneri. Laura pašreizējais mākslinieciskais darbs ir EP “Precious Stones” EP sērija. Viņas jaunākais singls ir Red Flags, no EP “Ruby”, kas izlaists 2017.

Dziesma Funny Girl kvalificējās Latvijas nacionālajam atlases pusfinālam nākamajam Eirovīzijas dziesmu konkursam un tiks iekļauta Lauras gaidāmajā EP “Amber”, kas tiks izlaists 2018. gadā, svinot viņas latviešu kultūras mantojumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!