Eirovīzijas finālā diemžēl Lauru neredzēsim

Raksta attēls - Eirovīzijas finālā diemžēl Lauru neredzēsim Publicitātes foto: Andres Putting/Eurovision.tv

10.05.2018 / Parmuziku.lv

Šovakar «Altice Arena» Lisabonā noritēja 63. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā Latvijas pārstāve Laura Rizzotto dalību finālā diemžēl neizcīnīja.

Otrajā pusfinālā bez Latvijas spēkojās arī konkursa dalībnieki no Norvēģijas, Rumānijas, Serbijas, Sanmarino, Dānijas, Krievijas, Moldovas, Nīderlandes, Austrālijas, Gruzijas, Polijas, Maltas, Ungārijas, Zviedrijas, Melnkalnes, Slovēnijas un Ukrainas. 

Dalībai finālā, kas notiks sestdien, 12. maijā, kvalificējās desmit dziesmas.

Norvēģija – «That's How You Write a Song», Alexander Rybak
Serbija – «Nova Deca», Sanja Ilić & Balkanika
Dānija – «Higher Ground», Rasmussen
Moldova – «My Lucky Day», DoReDos
Nīderlande – «Outlaw In 'Em», Waylon
Austrālija – «We Got Love», Jessica Mauboy
Ungārija – «Viszlát Nyár», AWS
Zviedrija – «Dance You Off», Benjamin Ingrosso
Slovēnija – «Hvala, ne!», Lea Sirk
Ukraina – «Under the Ladder», Mélovin

50% no balsojuma rezultātiem veidoja profesionālas žūrijas balsojums. Otrus 50% veidoja 18 otrā pusfināla dalībvalstu skatītāju balsojums, kā arī skatītāju balsojums no trim «lielā piecinieka» valstīm – Francijas, Vācijas un Itālijas. 

Pirmajā pusfinālā tiesības piedalīties finālā izcīnīja desmit valstis – Austrija, Igaunija, Kipra, Lietuva, Izraēla, Čehija, Bulgārija, Albānija, Somija un Īrija, – un neviena no šīm valstīm šovakar nevarēja balsot par potenciālajiem finālistiem. Šovakar balsot varēja tikai otrā pusfināla dalībvalstis, kā arī Francija, Vācija un Itālija, kurām dalība finālā ir garantēta bez piedalīšanās pusfinālā. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!