VIDEO: Juris Kaukulis un JJO publicē gaidāmā albuma tituldziesmu “Ieviņa”

Raksta attēls - VIDEO: Juris Kaukulis un JJO publicē gaidāmā albuma tituldziesmu “Ieviņa” Fragments no video

04.04.2018 / Parmuziku.lv

Mūziķis Juris Kaukulis un jaunā folka apvienība JJO (Jauno Jāņu orķestris) publicē gaidāmā studijas albuma otro vēstnesi – tituldziesmu “Ieviņa” un tās video. Jaunā albuma atklāšanas koncerts – jau 30. aprīlī, mūzikas namā “Daile”.

“Ieviņa” ir dziesma, kas ziemas vidū rakstīta par pavasari – pilna jūtām, vēlmēm un gaidām. Beidzot ledus ir kusis, sēklas sprāgst gaisā, ārā dodas jauna dzīvība, un arī mūsu “Ieviņa” vienos ziedos nāk arī pie jums,” par jauno dziesmu saka mūzikas autors Juris Kaukulis.

“Cerības par siltu vasaru. Cerības, ka dēstītie stādi ziedēs un nesīs cerētos augļus – tāda ir šī dziesma, tāda ir mūsu “Ieviņa”. Tas ir brīdis, kad tu jau ar vienu nāsi jau jūti - kaut kur tālumā smaržo jāņuguns. Reizē līdzi zogas skumjas, jo ir skaidrs, ka viss ir gaistošs, arī pavasaris. Dziesma rakstīta ilgākā laika posmā, meklējot gan tās skanējumu, gan visa JJO otrā albuma kopskaņu. Mūsu ansamblis vēl ir jauns un pavasarīgu ideju pilns, un tieši  “Ieviņa” raksturo visu jaunā albuma skanējumu kopumā,” turpina J. Kaukulis.

JJO albuma tituldziesma “Ieviņa” tāpat kā viss gaidāmais studijas ieraksts, skan latvju dainu vārdos. Tos grupa lietojusi kā dzejiskas emociju zīmes, iedzīvinot tautasdziesmas jaunā mūzikā. Kompozīciju ieskaņojuši un aranžējuši visi “JJO” mūziķi: Juris Kaukulis (balss, ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Kaspars Tobis (akordeons), Ieva Strode (balss, vijole), Valērijs Cīrulis (balss, mandolīna) un Andris Veinbergs (bass). Producents – Aldis Zaļūksnis.

Dziesmai “Ieviņa” tapis arī režisora Ritvara Blukas filmēts video. Par atbalstu video tapšanā grupa sirsnīgi pateicas Latvijas Universitātes Konferenču un atpūtas kompleksam "Ratnieki", īpaši Sanitai Reidei-Zēģelei, Edgaram Zēģelem, Olgai Zagorskai un Aleksim Bondaram.

Apvienība “Jauno Jāņu orķestris”, dibināta kā grupas “Dzelzs vilks” folkmūzikas atvasinājums, turpina darboties neatkarīgi, nosaukumā lietojot saīsinājumu “JJO”. Šogad, sekojot agrāk izdotajam albumam “Kālabad” (2013), kas nominēts balvai “Zelta mikrofons”, “JJO” gatavo otro studijas albumu “Ieviņa”.

Albuma “Ieviņa” atklāšanas koncerts notiks 30. aprīlī, Rīgā, mūzikas namā “Daile”, plkst. 19.00. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

Albums “Ieviņa” top ar Siguldas novada pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un AKKA/LAA autora stipendijas atbalstu.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!