VIDEO: Imants Daksis savā 35. dzimšanas dienā dāvina Latvijai un pasaulei dziesmu "Pasaules gaisma"

Raksta attēls - VIDEO: Imants Daksis savā 35. dzimšanas dienā dāvina Latvijai un pasaulei dziesmu "Pasaules gaisma" Fragments no video

27.04.2018

“Pasaules gaisma” - veltījums visām jutīgajām būtnēm, kā arī aicinājums apgarot histērisko sociumu, ir viena no pirmajām Dakša dziesmām, ko mūziķis sacerēja 18 gadu vecumā. Ar producenta Andra Indāna palīdzību dziesma ieguvusi jaunu skanējumu un tiks iekļauta jau drīzumā gaidāmajā Imanta Dakša albumā “Ass”. Albuma prezentācijas koncerts notiks grupas sastāvā industriālajā Sporta2 kvartālā, Rīgā, bet pasākuma datums tiks precizēts tuvākajā laikā.

“Pasaules gaismas” videoklipa autors Olafs Apustulis ir iemūžinājis tibetiešu izcelsmes dejotāja Cai Rang Ren Qing kustību improvizāciju. Cai Rang pārvalda laikmetīgo, ķīniešu klasisko un tibetiešu deju, kā arī baletu – visu šo virzienu eklektika ir jūtama video notvertajā brīvajā dejas plūsmā. Video tika radīts bez ieplānota mērķa un sižeta, balstoties uz sajūtām un noskaņas, iedvesmojoties no nejaušas satikšanās, svešuma, tuvības un vēlmes kaut ko radīt.

Cai Rang Latvijā ir pavadījis vairākus mēnešus, veidojot savu izrādi "Ashes and Snow" un piedaloties citu Latvijas horeogrāfu izrādēs, tai skaitā arī laikmetīgās dejas kompānijā "ĀRĀ", savukārt šobrīd piedalās projektos Dānijā.

Videoklipa veidotājam Olafam Apustulim ir tuva Imanta Dakša daiļrade, kurai viņš seko līdzi jau daudzu gadu garumā, un ir filmējis koncertus, fotografējis un veidojis videoklipus.

Dziesmas ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (balss, ģitāra), Andris Indāns (skaņu režija un efekti), Matīss Runtulis (elektriskā ģitāra, bass), Krišjānis Bremšs (sitamie instrumenti).

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!