Uzsāk ziedojumu kampaņu Ūdrīša rehabilitācijai

Raksta attēls - Uzsāk ziedojumu kampaņu Ūdrīša rehabilitācijai Foto: Ieva ČĪka / LETA

14.03.2016 / Parmuziku.lv

Portālā ziedot.lv uzsākta ziedojumu kampaņa "The Hobos" solista, dziedātāja un dziesmu autora Rolanda Ūdra ārstēšanai un rehabilitācijai. Ūdrīša rehabilitācijas pirmā posma uzsākšanai nepieciešami vismaz 12 000 eiro, bet visa nauda, kas tiks saziedota virs šīs summas, tiks izlietota viņa rehabilitācijai nākamajam posmam.

Jau pirms kāda laika Latvijas medijus pāršalca ziņa, ka šī gada 17.janvārī ar mūziķi notika nelaime - šķērsojot ielu, viņu notrieca automašīna. Rolands ar ļoti smagām traumām tika nogādāts Gaiļezera slimnīcā, kur tika konstatēti abu kāju lūzumi, nopietna galvas trauma, nieres un liesas plīsums, lauztas ribas un saspiestas plaušas. Gūto smadzeņu bojājumu dēļ Rolands vairākus mēnešus atradies komā. Ārstu prognozes nebija iepriecinošas, taču mediķi cīnījās par viņa dzīvību, un Rolanda un Ilonas iepazīšanās septītajā gadadienā notika brīnums - Rolands pats sāka elpot.

Kā pausts paziņojumā ziedot.lv, šobrīd Rolands turpina ārstēties slimnīcā un viņam ir vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana. Lai arī Rolanda stāvoklis ir smags, tomēr kopš komas ir liels progress. Viņš saprot sacīto, komunicē sev šobrīd iespējamā veidā, spēj izpildīt noteiktas komandas, taču dara to ar cilvēkiem, kam uzticas. Viņš vēl nespēj runāt, jo ilgu laiku tika elpināts caur traheostomu, kas ievietota  kaklā. Taču viņš spēj čukstus pavisam klusi pateikt “jā” un pamāt ar galvu apstiprinoši vai noliedzoši. Viņš spēj kustināt labo roku un labo kāju, kas nozīmē, ka darbojas svarīgas smadzeņu funkcijas. Ikdienā ar Rolandu strādā fizioterapeits.

Taču plānots, ka drīzumā Rolandu no slimnīcas izrakstīs, ārsti ir ieteikuši Rolandu ievietot kādā sociālās aprūpes iestādē. Viņa sieva Ilona ir nolēmusi cīnīties par Rolanda atveseļošanos, viņa uzsver, ka Rolandam ir nepieciešama rehabilitācija, nevis eksistēšana kādā sociālās aprūpes pansionātā vai mājās kā pilnībā kopjamam 1. grupas invalīdam.

Ilona noskaidrojusi, ka Rolandam var palīdzēt intensīvs rehabilitācijas kurss rehabilitācijas centrā Vaivari, kas mēnesī izmaksā līdz pat 2000 eiro, teikts ziedot.lv paziņojumā. Turklāt, viņam būs nepieciešams arī audiologopēds, kas mācīs Rolandu atsākt runāt. Rolandam ir nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, kuras izmaksas pagaidām vēl ir grūti prognozēt. Ārstēšanas pirmajam posmam nepieciešamā summa ir vismaz 12 000 eiro, bet kopējās ārstēšanas izmaksas pašlaik ir grūti paredzēt. 

“Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!”

lūdz Ilona Balode-Ūdre.

Ziedot iespējams ziedot.lv mājaslapā, veicot pārskaitījumu uz ziedot.lv bankas kontiem, mērķī norādot "Palīdzība Ūdrītim", kā arī zvanot uz labdarības tālruni 90006385 (maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%). 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!