UK dziedātājai Annique tūrē pievienosies mūziķis un producents Koby Israelite

Raksta attēls - UK dziedātājai Annique tūrē pievienosies mūziķis un producents Koby Israelite

25.10.2016 / Parmuziku.lv

Šonedēļ, sākot ar 26.oktobri, vairākās Latvijas pilsētās - Liepājā, Jelgavā, Cēsīs un Rīgā - ar šovu un dziesmām no jaunā albuma Heads Up! viesosies jaunā britu dziedātāja Annique. Latvijā viņa ieradīsies kopā ar pavadošo sastāvu un, protams, jaunā albuma producentu, līdzautoru un multiinstrumentālistu Kobiju Izraelītu (Koby Israelite).

Kobijs (Koby) ir lielisks multižanra meistars, kas apvieno savu mīlestību pret roku, klasiku, džezu, pasaules mūziku, avangardu un Austrumeiropas saknēm. Viņš ir producējis unikālu vairāku žanru mūziku, kas viņam ir nesusi lielus panākumus. Mūziķis ir sadarbojies ar vairākiem dažādu žanru pasaules vadošajiem māksliniekiem: no Madonnas līdz John Zorn, no „'Taraf de Haifouks” līdz „Fanfare Chiocarlia”. Viņš ir kļuvis par multiinstrumentālistu, īpaši apgūstot akordeona un sitaminstrumentu spēlēšanas manieres. Kobija komponēšanas spējas un mūzikas ieraksti tika atzīti tad, kad leģendārais komponists, producents, un ierakstu kompānijas īpašnieks Džons Zorns (John Zorn) dzirdēja viņa mūziku; toreiz nekavējoties tika parakstīts kontrakts ar „Zorn's Tzadik Label”.

Jāpiebilst, ka Kobijs komponē mūziku arī kino, televīzijai, teātrim un baletam. Ar savu patieso aizraušanos un vēlmi pieiet visām lietām radoši viņš nolēma izveidot savu studiju, tādējādi kļūstot par ļoti veiksmīgu producentu. Būdams mūziķis, kas saprot patiesās globālās „mūzikas virtuves” tendences, Kobijs nojauc visas mūzikas robežas, saliekot unikālu kombināciju, kuras moto ir „Viss par visu”.

Kad dziedātāja Annique satika mūziķi un producentu Kobiju Izraelītu, viņa mūzikķa Dienvidlondonas studijā piedalījās vairākās neformālās ierakstu sesijās, kas vēlāk  pārtapa kopīgā mākslas darbā – Annique debijas albumā Heads Up („Galvas augšā”).

Annika kopā ar Kobiju rada dvēselisku un pārdomātu t.s. „pieaugušo popu”, pārpludinātu ar lieliskiem piedziedājumiem un spēcīgu liriku. Albumā var saklausīt pasaules mūziku (world music), džezu un roku. Tā ir nobriedusi popmūzika ar tumšu un noslēpumainu dziļumu, teatrālu un rūgti saldenu piejaukumu. Akordeons, klavieres, ģitāras un metāla pūšaminstrumenti lieliski saplūst kopā. To skaņu papildina basa līnijas, kuras ieskaņojuši pasaules klases lielmeistari Don Chandler, Neil Charles un Yaron Stavi. Tas viss lieliski apvienojas kopā ar Annikas balsi un Grammy balvu ieguvušā producenta Helika Hadara (Helik Hadar) veikumu.

„Mēs pabeidzām dziesmu No Man’s Land!” stāsta Annika, atceroties savu pirmo ierakstu sesiju. Jau trešajā piegājienā tika radīta arī viena no atpazīstamākajām albuma dziesmām Never Forget The Times, ietērpta melodijā un vokālajā pavadījumā, kas spēj iedegt gaismu pat tumšajos stūros.

Viņu darbības metode ir tuva, intīma un vecmodīga: dziesmas top, sēžot vienā istabā, ar visiem instrumentiem (klavierēm, ģitāru vai akordeonu). „Mēs rakstām dziesmas kopā, un viņa pati raksta dziesmu vārdus,” stāsta Kobijs, piebilstot – Annikas lirika ir intelektuāla un vērtīga, un tā tiek veidotas, ietekmējoties arī no dzīves skolas popmūzikā, džezā, R&B un deju mūzikā.

Savukārt dziesmā Falling sajūtams tveicīgs un harmonisks skanējums, kas paslēpts apbrīnojamā vokālā; tas atspoguļojas arī albuma tituldziesmā Heads Up un dziesmā Loved Not Understood, kas radīta, iedvesmojoties no Oskara Vailda slavenā principa „Sievietes vajag mīlēt, ne izprast”. Love of My Life ir dziesma, kas veltīta mūzikai kā mākslai, kamēr dramatiskā un pulsējošā London’s Burning tika radīta 2011. gada Londonas dumpju laikā. : Es biju iestrēgusi Kobija mājā Dienvidlondonā. Mēs redzējām dūmus Pekhemā, tāpēc paliku pie Kobija, līdz viss bija norimis!” atceras Annika.

Tas viss radīja arī spēcīgu sociālo ziņojumu un ļāva dziesmai izplesties sociālajos medijos. Tiesa, to nevar aprakstīt, jo dziesma ir jādzird pašiem. „Tā nav protesta dziesma,” skaidro Kobijs, piebilstot, ka „tā ir mūsu mīļākā dziesma šajā albumā, un tajā ir īpašas emocijas.”

UK dziedātājas Annique koncerti notiks:

26.oktobrī Jelgavas pilsētas kultūras centrā,

27.oktobrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis”,

29.oktobrī, Rīgā,  kinoteātrī „Splendid Palace”,

30.oktobrī Liepājas pilsētas koncertzālē „Lielais dzintars”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!