Tuvojas koncertšova un jauno talantu konkursa “SuperMikrofons” Rīgas fināls

Raksta attēls - Tuvojas koncertšova un jauno talantu konkursa “SuperMikrofons” Rīgas fināls Publicitātes foto

11.05.2016 / Parmuziku.lv

15. maijā Spīķeru koncertzālē notiks pēdējais no “SuperMikrofons” koncertiem, un tiks noskaidrots, kurš jaunais talants saņems galveno balvu.

Aizvadītā mēneša laikā “SuperMikrofons” koncertšovs viesojās septiņās Latvijas pilsētās, kur koncertos, ar aktīvu skatītāju līdzdalību un pēc žūrijas un skatītāju vērtējuma tika izraudzīti jaunie mūziķi un grupas, kas uzstāsies lielajā finālā Rīgā. Pirmajā koncertā Ventspilī triumfējā Kristaps Čimbars un grupa The HiQ, Madonā grupa Četri vienā, Liepājā neparastā “multeņroka” apvienība Radio iela 8, bet Jelgavā par labāko tika atzīti On My Way. Grupu uzvaru sērija tika pārtraukta Rēzeknē, kur uzvaru ieguva dziedātāja Kristīne Mihailova. Arī Cēsīs un Valmierā par labākajām tika atzītas meitenes - Una Daniela Aizgale un Estere Tauriņa.

Rīgas konkursā “SuperMikrofons” vispirms pēc žūrijas un skatītāju balsojuma no desmit Rīgas atlases dalībniekiem tiks izraudzīti trīs, kas iekļūs superfinālā, kurā startēs arī pārējo Latvijas pilsētu finālisti, no kuriem žūrija izvēlēsies galvenās balvas saņēmēju. Konkursa “SuperMikrofons” uzvarētājs iegūs tiesības piedalīties MicRec jubilejas lielkoncertā “20 gadi latviešu mūzikā”, kas notiks Arēnā Rīga, 9. novembrī un papildus iespēju noslēgt vienas dziesmas ieraksta un promocijas līgumu EUR 1000 vērtībā.

Žūrijas pārstāvis, dzejnieks un mūziķis Guntars Račs: "Uzsākot projektu "SuperMikrofons" es pat nenojautu, ka viss process būs tik aizraujošs. Domāju, ka jau tagad mūsu galvenā misija, atklāt jaunus talantus un dot tiem iespēju, ir pilnībā realizēta. Es zinu, kā mums iet ar jaunu vārdu attīstīšanu Latvijā. Kamēr tu neesi zināms, tevi nevienam nevajag. Kad tu esi pazīstams, tevi spēlē radio, intervē prese un rāda TV. Bet, kurš lai uzņemas to nepateicīgo pienākumu ieguldīt naudu, laiku un enerģiju jaunu vārdu atklāšanā un attīstīšanā? Uz to ir gatavi tikai daži.  Es esmu gandarīts, ka mēs ar "Mikrofona ierakstiem" šajos garajos gados esam devuši iespēju tik daudziem jauniem vārdiem, kuri tagad jau ir kļuvuši patstāvīgi un ir labākie savā jomā. Tikai daži vārdi māksliniekiem, kuru vārdi bija nezināmi laikā, kad izdevām viņu pirmos albumus - Prāta vētra, Labvēlīgais tips, Tumsa, Pienvedēja piedzīvojumi, Musiqq, Aija Andrejeva, Elīna Fūrmane, Valdis Atāls, Liene Šomase, Andris Ērglis, Ance Krauze, Antra Stafecka, Marta Ritova, Kristīne Prauliņa un tā es varētu ilgi turpināt .Un es ticu, ka starp SuperMikrofons pretendentiem uz galveno balvu, ir arī tikpat talantīgi un mērķtiecīgi mākslinieki, kuru dziesmas drīz vien būs pašas pieprasītākās un par kuriem mēs zināsim visu. Pat vairāk kā viņi paši par sevi. Jo tāds ir skatuves cilvēka liktenis." 

Koncertšova laikā  Spīķeru koncertzālē uzstāsies arī paši žūrijas pārstāvji: Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Ieva Kerēvica, Uldis Marhilevičs un Guntars Račs. Pasākumu vadīs un savus hitus dziedās Lauris Reiniks.

Šova producente Elita Mīlgrāve: “Šis ceļojums pa Latvijas pilsētām un iepazīšanās ar vietējiem jaunajiem mūziķiem ir izvērties par neparstu piedzīvojumu ar lielisku pieredzi. Katrā pilsētā koncerti atsķīrās, bet visus vienoja azarts un aizrautība, humors un smiekli, arī vērtīgas atziņas. Mēs pārliecinājāmies, ka Latvijā ir apbrīnojami daudz talantīgu jauniešu un pilnīgi noteikti ir potenciāls jaunām grupām solistiem un ierakstiem un hitiem. Domāju ka Rīgas koncerts būs kā esence no visa redzētā un dzirdētā un žūrija atkal varēs brīvā un nepiespiestā veidā ar asprātību un tai pat laikā ar dziļu ieinteresētību izvērtēt finālistus un radīt to lielisko atmosfēru, par ko bija sajūsmā visu līdzšinējo koncertu apmeklētāji.”

Biļetes uz Rīgas finālu iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!