Popmūzikas festivāls "BIGBANK Latvijas pērles" uzsāk biļešu tirdzniecību

Raksta attēls - Popmūzikas festivāls "BIGBANK Latvijas pērles" uzsāk biļešu tirdzniecību Publicitātes foto

03.04.2017 / Parmuziku.lv

Jau ceturto gadu augusta nogalē Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, notiks populārās mūzikas festivāls “BIGBANK Latvijas pērles”, kas pirms 3 gadiem sevi pieteica kā vienīgo latviešu populārās mūzikas festivālu un spilgtu kūrortpilsētas koncertdzīves notikumu.

Festivāls norisināsies trīs dienas  – no 25. līdz 27. augustam – un piedāvās daudzveidīgu pašmāju mūzikas krāsu paleti. Biļetes uz festivālu jau pieejamas, un tikai pirmās no tām – par īpašu cenu.

Festivāla ietvaros vienmēr skanējušas iemīļotas un atpazīstamas dziesmas - latviešu mūzikas pērles, kuras visas vieno kāda tematika. Šogad festivāla programmā izvēlēti trīs izcili latviešu dzejnieki - dziesmu vārdu autori - Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs.

Kā stāsta festivāla idejas autore un producente Elita Mīlgrāve,

latviešu tautas bagātība un lielākā vērtība ir dziesmas. Dziesmas mūs vieno, priecē un aizkustina. Un tieši dzejnieki ir tie, kas melodijām dod dvēseli – vārdus, kas ļauj mums apdziedāt visu skaisto, pārsteidzošo, paust savas jūtas, mīlestību, prieku vai skumjas.

"Tāpēc ar prieku un skaistiem koncertiem vēlējos pagodināt trīs no dažādu paaudžu dziesmu tekstu dižgariem – dzejniekiem, kas ir radījuši tik daudzas dziesmu pērles, bez kuriem latviešu dziesmu krājumi nebūtu iedomājami.”

25.augusta vakarā Dzintaru koncertzālē būs dzirdama dzejnieka Jāņa Petera daiļrade. Tajā īpaša loma Maestro Raimondam Paulam, kurš komponējis vairāk nekā 100 dziesmu ar Petera tekstiem. Peters sarakstījis dziesmu tekstus vairākām teātra izrādēm, kā "Māsa Kerija", "No saldenās pudeles", "Šerloks Holmss" un libretu operai "Spārni". Viņa dzejai muzikālu noti piešķīruši daudzi iemīļoti Latvijas komponisti – Ivars Vīgners, Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš, Uldis Stabulnieks, Valdis Zilvers un daudzi citi.

Dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes vārdi dzirdami tādās iemīļotās dziesmās, kā "Trīs lietas", "Tik un tā", "Tuvu tuvu", "Komunālais blūzs", “Virs galvas mūžīgs Piena Ceļš” un daudzās citās, kuras skanēs festivāla ietvaros 26.augusta koncertā. M. Zālīte radījusi libretus tādām izrādēm un operām, kā “Lāčplēsis”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Meža gulbji”, ”Tobago”, "Sfinksa", "Putnu opera", "Indriķa hronika" u.c. – dziesmas no šīm izrādēm jau sen nokāpušas no teātru skatuvēm un dzīvo savu dzīvi. Māra Zālīte šogad atzīmē savu 65.dzimšanas dienu, arī Dzintaru koncertzālē festivāla “Bigbank Latvijas pērles” ietvaros.

Guntars Račs kā dziesmu tekstu autors sadarbojies ar gandrīz visiem pazīstamākajiem Latvijas komponistiem un izpildītājiem, ieguvis vairākas Mūzikas ierakstu gada balvas kā autors un izpildītājs. Ir arī pieckārtējs Autortiesību Bezgalības balvas ieguvējs par plašu savu dziesmu izmantojumu Latvijā un pasaulē, viņa daiļradē tādas dziesmas kā „"Es karājos tavā bizē", "Zelta sirds", "Lidojums ar gaisa balonu", "Muzikants", "Ripoja akmens", „Par to (Raudāja māte)” un daudzas citas. Viņa repertuārs skanēs festivāla „BIGBANK Latvijas pērles” noslēguma vakarā, 27.augustā.

Skaisto un vērtīgo dziesmu izlasi vasaras koncertsezonas noslēgumā izdziedās labākie pašmāju mūziķi, kuri drīzumā tiks pakāpeniski izziņoti.

Biļetes uz popmūzikas festivālu „BIGBANK Latvijas pērles”, kurš notiks Dzintaru koncertzālē no 25. līdz 27.augustam, jau pieejamas "Biļešu Paradīze" kasēs. Tikai pirmās 100 biļetes uz katru koncertvakaru pieejamas par īpašu pirmo pircēju cenu - 10 EUR.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!