Tradicionālā “Kulakova nakts” šogad pārceļas uz Cēsīm

Raksta attēls - Tradicionālā “Kulakova nakts” šogad pārceļas uz Cēsīm Publicitātes foto: Edijs Palēns, LETA

05.09.2017 / Parmuziku.lv

Leģendārā nakts kopā ar grupu "Pērkons" šogad norisināsies Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Jau zināms, ka šogad “Kulakova naktī” tāpat kā pērn muzicēs grupas “Pērkons” un “Menuets”, savu dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis. Tāpat koncertā piedalīsies arī “Trīs tenori” (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), kā arī citi viesi.

Protams, galvenā loma “Kulakova naktī” paliek “Pērkonam”. Juris Kulakovs “Pērkona” daļā iekļāvis visus grupas populārākos hitus: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Mana dienišķā dziesma”, u.c.

Man patīk doma, ka “Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka šogad tā notiks Cēsīs,

atzīst “Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis. Savukārt dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs.

Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs” un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis,

piebilst dziedātāja.

Latvijā "Pērkonam" ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – “Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms,

saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Pērkons”, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā muzicē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere (viņa saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu) un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu Goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

"Kulakova nakts" norisināsies 26. novembrī plkst. 19.00 vienā no prestižākajām Latvijas koncertzālēm – Vidzemes koncertzālē „Cēsis”. Biļetes uz “Kulakova nakti” jau var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!