Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa izlase tagad nopērkama arī Rīgā

Raksta attēls - Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa izlase tagad nopērkama arī Rīgā Attēlā Tomass Hendriks Ilvess, Foto: Billijs Locs.

21.12.2015 / Aiga Leitholde

Izlasi “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” veido Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa izvēlētas 16 populārās un rokmūzikas vēsturē nozīmīgas dziesmas no prezidenta jaunības.

Daļa naudas no albumu pārdošanas tiek ziedota labdarības fondam “My Dream Day” (Mana sapņu diena), kas palīdz īstenot  smagi slimu bērnu sapņus.

19. decembrī izlases prezentācija notika arī Rīgā. Albuma prezentācijas pasākums norisinājās pilsētas bārā Vest, kur varēja iegādāties “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” un pie reizes iegūt arī prezidenta autogrāfu, kā arī ļauties dīdžeju Ulda Rudaka un Dj Drummie spēlētajām rokmūzikas dejām.

Foto: Billijs Locs.

“Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” iekļautas:

Four Tops - "I Can't Help Myself (Sugar Pie Honey Bunch)", The Temptations - "My Girl", The Shangri-Las - "Leader of the Pack", The Beach Boys - "Help Me, Rhonda", Cream - "Tales of Brave Ulysses", The Band - "The Weight", The Velvet Underground - "Rock & Roll", Roxy Music - "Virginia Plain", The Who - "Baba O'Riley", Lesley Gore - "It's My Party", New York Dolls - "Trash", The Troggs - "Wild Thing", David Bowie - "Panic in Detroit", Ramones - "I Wanna Be Sedated", Peter Sarstedt - "Where Do You Go To (My Lovely)?" un MC5 - "High School".

Vakara gaitā Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess pastāstīja par izlasē iekļautajām dziesmām, kā arī citiem sev nozīmīgiem skaņdarbiem, kurus atskaņoja igauņu  DJ Drummie jeb Adress Vosmans - Ilvesa padomnieks drošības jautājumos, kurš Ilvesam ieteicis izveidot dziesmu izlasi. Tā tapusi divu gadu laikā, un lielāku laiku aizņēmuši saskaņošanas darbi. Diemžēl netika saņemta atļauja izmantot "The Kinks" dziesmas "You Really Got Me" un "All Day and All of the Night".

Attēlā Ilvess kopā ar Dj Drummie, Foto: Billijs Locs.

Kā pastāstīja "Universal Music" pārstāvis Margus Varusks (Margus Varusk), arī pankiem "The Clash" nepatika doma, ka viņu dziesma varētu atrasties politiķa izveidotā izlasē. Savukārt diplomātiskos servisus izlase ir ieinteresējusi - “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” pasūtījusi, piemēram, Zviedrijas vēstniecība.

Šobrīd pirmā CD tirāža ir izdalīta mūzikas veikaliem un ziedotājiem, jau ir pasūtīts otrais piegājiens. Izlasi “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978”  plānots izdot arī platē, kas tiktu prezentēta 2016. gada 16. aprīlī ikgadējā pasākumā "Record Store Day“, kura tiek svinēta visā pasaulē. Izlase ir pieejama arī mūzikas straumēšanas vietnē Spotify, bet CD formā Latvijā to var iegādāties lielākajos mūzikas ierakstu veikalos, kā arī pilsētas bārā Vest.

Foto: Billijs Locs.

Labdarības fonds “My Dream Day” (Mana sapņu diena) tika nodibināts 2011.gadā. Fonda darbība galvenokārt balstīta uz brīvprātīgo darbu un iesaisti,  finansiālu atbalstu aktivitāšu īstenošanai saņemot no ziedojumiem. Fonda mērķis ir palīdzēt īstenot smagi slimu un hroniski slimu bērnu sapņus, kuri ārstējas Igaunijas slimnīcās, radot prieku bērnu un viņu tuvinieku dzīvēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!