10 latviešu mūziķi fotogrāfijās TOREIZ un TAGAD

Raksta attēls - 10 latviešu mūziķi fotogrāfijās TOREIZ un TAGAD 2000. gadā "Prāta Vētra" uzstājas Stokholmā, foto: MicRec arhīvi

10.10.2016 / Parmuziku.lv

Šogad 9. novembrī ar grandiozu koncertu Arēna Rīga savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju svinēs ierakstu kompānija "Mikrofona Ieraksti". Gatavojoties svinībām, "Mikrofona Ieraksti" publiskojuši savu fotogrāfiju arhīvu. Mēs piedāvājam apskatīties, kā mūziķi izskatījās toreiz un tagad, un interesantus faktus bonusā.

1. Grupa "Prāta Vētra"

2000. gada maijā "Prāta vētra" ar dziesmu“My Star” jeb latviski “Īssavienojums” startē Eirovīzijā un iegūst 3. vietu, saņem “gada balvu” kā 2000. gada “Radio hits”.  Renārs Kaupers kļūst par 2000. gada “Latvijas cilvēku Eiropā”. Joprojām "Prāta Vētra" ir Latvijas populārākā un apspriestākā grupa.

Grupa "Prāta Vētra" Foto: MicRec arhīvs / LETA, Ieva Lūka

2. Fredis

2000. gadā nāk klajā “Labvēlīgais tips” albums “Atkārtot!”, kura velkošie hiti ir “Himalaji”, “Viņa bimbo”, “Heisā-Hopsā” un “Es nav redzējis tevi jau sen”. Šobrīd “Labvēlīgais tips” ir ļoti mierīgi, bet, zinot šo grupu, tas var negaidīti mainīties.

Fredis Foto: MicRec arhīvs / LETA Ieva Lūka

3. Grupa "bet bet"

1998. gadā grupa "bet bet" izdod 2 albumus “Nepārmet man” un Ziemassvētku albumu "Burvīga nakts". Šogad "bet bet" atzīmēja savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju un gatavojas jauna albuma ierakstam.

Grupa "bet bet" Foto: MicRec arhīvs, J. Deinats / G.Račs un A. Alviķis

4. IGO

1998. gadā tika izdota Igo izlase "Tas ir Igo", kas joprojām ir viens no pieprasītākajiem dziesmu apkopojumiem. Igo 14. oktobrī sniegs koncertu kafejnīcā "Moonshine", Rīgā. Igo kopā ar komponistu Jāni Strazdu gatavo jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu "Vējš sola lapai debesis" un Adventes laikā gaidāmi vairāk kā 10 koncerti Rīgā un Latvijas reģionos. Vienlaicīgi Igo gatavojas koncertiem kopā ar Mārtiņu Braunu un Gacho (Mesa), kā arī Micrec jubilejas un Ērika Ķiģela atceres koncertiem. 

IGO Foto: MicRec arhīvs / Igo publicitātes foto

5. Roberts Gobziņš

1998. gadā tika izdots Roberta Gobziņa "Rīta Radio". Albumā iekļautas Hardija Lediņa, Ingusa Baušķenieka, Rolšteina un "Dzelteno Pastnieku" dziesmas, kurām dziesmas vārdus rakstījis pats Roberts. Šobrīd Gobziņš ietur pauzi, atgūstot veselību.

Roberts Gobziņš Foto: MicRec arhīvs / LETA Ieva Lūka

6. Gutars Račs un Maestro Raimonds Pauls

Maestro Raimonds Pauls un Guntars Račš ir viens no latviešu populārās mūzikas visu laiku veiksmīgākajiem tandēmiem! Šogad svinam Maestro 80 gadu jubileju.

Gutars Račs un Maestro Raimonds Pauls Foto: MicRec arhīvs / LETA Ieva Lūka

7. Ainars Virga

2000. gadā tiek izdots grupas "Līvi" albums "2001", no kurām populārākās ir “Kā tev iet, mans draugs”,  “Tik un tā” un Groduma kārtējā ziņģe ar nosaukumu “Mana vienīgā ziņģe”. Tagad Virgas grupu sauc "Līvi un Buks", aizvadījis otro "Virga Fest".

Ainars Virga Foto: MicRec arhīvs

8. Mūžam jaunie Reigani nemainīsies nekad!

2000. gada 1. janvārī klausītājiem tika nodots "Reigani" albums "Nospied sarkano podziņu". Dziesma "Es eju kost" nu jau kļuvusi par klasiku! Ticam un ceram, ka reiz "Reigani" uz skatuves atgriezīsies!

Mūžam jaunie Reigani nemainīsies nekad! Foto: MicRec arhīvs

9. Grupa "Tumsa"

2000. gadā grupa "Tumsa" izdeva otro albumu “Katram savu Atlantīdu ar 13 dziesmām. Šoruden ar koncertiem tiek svinēta grupas "Tumsa" 25 gadu jubileja.

Grupa "Tumsa" Foto: MicRec arhīvs

10. Elita Mīlgrāve un Guntars Račs

“Mikrofona ieraksti” 1996. gadā dibināja Elita Mīlgrāve un Guntars Račs. “Mikrofona ieraksti”  20 gadu jubileja tiks atzīmēta 9. novembrī.

Elita Mīlgrāve un Guntars Račs Foto: MicRec arhīvs / LETA

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!