Zināmi tie "MicRec" izdotie ieraksti, kuri šogad piedalās Grammy balvas pirmajā kārtā

Raksta attēls - Zināmi tie "MicRec" izdotie ieraksti, kuri šogad piedalās Grammy balvas pirmajā kārtā Publicitātes foto

03.11.2016 / Parmuziku.lv

Kopš kompānijas “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors Guntars Račs ir kļuvis par “Amerikas mūzikas ierakstu akadēmijas” (Recording Academy) biedru, jau otro gadu kompānijai “Mikrofona ieraksti” ir tiesības pieteikt Latvijā radītus un ASV izdotus ierakstus prestižajai “Grammy” balvai.

Gatavojoties kompānijas lielajam jubilejas koncertam “20 gadi latviešu mūzikā”, kurš jau nākamās nedēļas trešdienā notiks Arēnā Rīga, kompāniju sasniegusi priecīga ziņa. Ir zināmi, kuri no “Grammy” balvai iesniegtajiem ierakstiem ir izturējuši atlasi un kvalificējušies pirmajai kārtai. Vēl tikai šodien un rīt visi pilntiesīgie akadēmijas biedri var izteikt savu vērtējumu balsojot. Lūk, saraksts ar šī gada izdotajiem “MicRec” ierakstiem, kuri oficiāli kvalificējušies pirmajai kārtai, katrs dažādās kategorijās.

The Briefing
Mini albums “Favourite Place
Kategorijā “Album Of The Year” un kategorijā “Best Pop Vocal Album”.

 

Latviešu grupa “The Briefing”, kuras dalībnieki jau kopš 2010. gada dzīvo un darbojas Londonā. EP izdots šī gada 19. februārī. Albums un albuma tituldziesma guvusi labas atsauksmes dažādu, tostarp arī ASV, mūzikas blogeru lapās. Pieejams visās mūzikas straumēšanas un lejupielādes vietnēs pasaulē.

Rodion Gordin Feat. Edvards Grieze
Singls “Crashing Down
Kategorijā “Best Dance Recording

 

Rodiona Gordina ierakstus izdevušas tādas prestižas Eiropas deju mūzikas izdevniecības kā “Kingdom Kome Cuts” un “Kontor Records”. Veiksmīgi sadarbojies ar duetu “Dvīnes” un Amerikāņu dziedātāju Dustinu Paulu (Dastin Paul).

Edvards Grieze iepriekš sadarbojies ar producentiem Rassell un DJ Makree. Dziesma producēta studijā “Labo ierakstu studija” sadarbībā ar Jāni Kalvi.

Dziesmas tekstu rakstījis amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Korejs Endrjū (Corey Andrew).

 

Ryga
Singls “CandyMan
Kategorijā “Best Dance Recording

 

Dziesmu producējis pats Mārcis sadarbībā ar studijas producentu Jāni Kalvi („Labo ierakstu studija”). Dziesmas “master” veidots Zviedrijas studijā “Cutting Room”. Dziesmas videoversijas producents ir Mārcis sadarbībā ar Ritvaru Bluku, kurš ir vienlaicīgi gan operators, gan arī klipa montāžas autors. Videoklipa filmēšanā piedalījās aktieri Ģirts Ķesteris, Gints Grāvelis, Ieva Florence, Lauris Subatnieks, Vilnis Kuģinieks un deju studijas „PRO-X” meitenes horeogrāfes Ievas Bitenieces virsvadībā.

Jau pēc nedēļas šī dziesma sāks skanēt Vācijas radiostacijās, bet grupas pilna albuma izdošanas laiks ir paredzēts nākamā gada martā. Vācijā, Šveicē un Austrijā to izplatīs kompānija Rough Trade.

Ryga
Singls “Summer Fest
Kategorijā “Best Dance Recording

 

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču, bet dziesmas ierakstā piedalījušies arī pazīstamākās Latvijas bērnu popgrupas «Dzeguzīte» mazie dziedātāji, kuriem nesagādāja problēmas nedz neierastais žanrs, nedz tas, ka dziesma ir angļu valodā.

Video filmēts ar mobilo tālruni vasaras brīvdienu laikā.

 

Justs
Singls “Heartbeat (REZarin Remix)
Kategorijā “Best Remixed Recording
 

Kompānija “Mikrofona ieraksti” šogad bija atbildīga par “Supernovas” uzvarētāja Justa dziesmas “Heartbeat” remiksu izveidi un izplatīšanu. To kompānijai uzticēja dziesmas autore Aminata Savadogo. No daudzajiem remiksiem, kas bija tapuši, vislielāko atzinību ieguva producenta REZarin remikss, kurš neilgi pēc tā izdošanas iekļuva Lielbritānijas deju mūzikas topā “UK Upfront Dance Chart”. Remiksu savās radio pleilistēs iekļāva arī pazīstamais dīdžejs Don Diablo un daudzi citi.

Vairāki no šiem ierakstiem vēl nav līdz galam novērtēti pašu mājās un nav dzirdami daudzu pašmāju radiostaciju pleilistēs. Taču tas nav bijis šķērslis tam, lai šīs dziesmas skanētu ārpus Latvijas robežām.  Ar nepacietību gaidīsim “Grammy” balsotāju novērtējumu.

Latvijas lielākā mūzikas ierakstu kompānija „Mikrofona ieraksti” šogad svin savu 20 gadu jubileju. Tās kulminācija būs lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā”, kas notiks 9.novembrī Arēnā Rīga, un tajā apmeklētājus ar īpašiem priekšnesumiem priecēs tādi mākslinieki kā “Prāta Vētra”, „Labvēlīgais tips”Līvi un Buks, “bet bet”, “Menuets”, “Pērkons”, “Musiqq”, Uldis Marhilēvičs, Aija Andrejeva, Olga Rajecka un “Turaidas Roze”, “Zodiac” un daudzi citi. Biļetes vēl pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!