"Sus Dungo" piedāvā noklausīties jaunu dziesmu

Raksta attēls - "Sus Dungo"  piedāvā noklausīties jaunu dziesmu Ekrānšāviņš no videoklipa

03.01.2017 / Parmuziku.lv

"Gaidi mani" ir tituldziesma, kas sarakstīta Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa Pētera Rozīša režisētai īsfilmai "Paldies, vecais" (2016). Filmas režisors P.Rozītis, vēloties savai melnajai komēdijai "gaišu" oriģinālmūziku, uzrunājis grupas Sus Dungo dalībnieces, kā rezultātā radās mākslinieku sadarbība.

Kā pirmais, jokojoties tapa dziesmas lipīgais piedziedājums, ko grupas akordeoniste Liene Grosa nospēlēja grupas dalībniecēm kādā no Latvijas Nacionālā Teātra "Kabarē" izrādes starplaikiem, kurā grupa pārstāvēja orķestra lomu. Neatkarīgi no piedziedājuma diezgan ātri pēc īsfilmas noskatīšanās grupas flautiste Elizabete Balčus sarakstīja tekstu un mūziku dziesmas pantiņiem. Saliekot idejas kopā radās dziesma, kuru tālāk visas grupas dalībnieces kopīgi aranžēja ar sev pieejamo instrument klāstu. Kopā spēlējot attīstījās vienkārša, enerģiska un pozitīva filmas tituldziesma, kas bija galvenie uztādījumi no režisora puses. Dziesma tālāk diezgan raiti tika ieskaņota "Ierakstu mājā" sadarbībā ar Jāni Eglīti. Dziesmas māsters tapis Austrālijā, sadarbībā ar Ben Lustig.

Sadarbībā ar filmas režisoru Pēteri Rozīti 2016.gada vasarā tapa arī dziesmas videoklips, kurā piedalās pašas Sus Dungo dalībnieces. Tāpat videoklipā ir iekļautas arī ainas no īsfilmas. Videoklips tapis vietās, kur tika filmēta pati īsfilma, melnās komēdijas žanram kontrastējot ar Sus Dungo meiteņu košo rotaļīgumu.

Īsfilma "Paldies, vecais." ir Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa Pētera Rozīša melnā komēdija, kas stāsta par apņēmības pilna puiša centieniem atgūt aizdoto naudu ceļojumam pie mīļotās. Filma stāsta par to, kā brīžam tiecamies pēc kā ļoti svarīga, bet, kad to iegūstam, vairs nezinām kāpēc. Filma ir jautrs piedzīvojums, kur pārpratumi mijas ar sāpēm, kas mūs atsvešina no ikdienas, bet tanī pašā laikā atgādina, ka visi esam dzīvi. Īsfilma nominēta arī Lielā Kristapa balvai 2016.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!