Rudens kamermūzikas festivālā satiksies klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars

Raksta attēls - Rudens kamermūzikas festivālā satiksies klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars Publicitātes foto

17.10.2018 / Parmuziku.lv

Rudens kamermūzikas festivāla koncertā “Saruna ar Bahu” 18. oktobrī Mākslas muzejā “Rīgas Birža” satiksies Šveices senās mūzikas ansambļa Les Passions de l`Ame klavesīniste Ieva Saliete un jaunais džeza ģitārists Matīss Čudars.

“Programmas galvenais akcents ir improvizācija – baroka un mūsdienu mūzikā. Improvizācija kā skaņu laboratorija, kā radošs brīvības moments un - nav nozīmes, tā komponēta vai uz vietas radīta. Bahs pierakstīja savas improvizācijas un veidoja kompozīcijas, taču, arī nošu rakstā fiksētā mūzikā improvizācijai paliek vēl daudz brīvas vietas,” saka muzikoloģe Inga Žilinska. Koncertā dzirdēsim Johana Sebastiāna Baha prelūdiju un fantāzijas, kā arī Santas Ratnieces jaundarbu klavesīnam un Matīsa Čudara apceres par Bahu ģitāras skaņās.

Johans Sebastiāns Bahs bija ne tikai izcils komponists, bet arī klavesīnists un ērģelnieks, un skaņdarbi, kas izraudzīti programmai “Saruna ar Bahu” spilgti ataino gan paša komponista izaugsmi, gan stila izmaiņas viņa darbos, gan arī improvizācijas evolūciju 18. gadsimta pirmajā pusē.

Santu Ratnieci daudzi atzīst par vienu no Baltijas reģiona daudzsološākajām komponistēm. Koncertā klausītāji varēs novērtēt viņas jaundarbu - “Mira”. “Klavesīns manī rosināja pārdomas par laiku un bezgalību, kam meklēju iedvesmu astronomiskās parādībās. Skaņdarba nosaukums “Mira” ir pulsējoša maiņzvaigzne, kam piemīt gandrīz regulāras spožuma maiņas ar lielu amplitūdu un garu periodu. Tās spožums ik pa laikam pulsē no tajās notiekošajiem procesiem - pulsēšanas, izvirdumiem un sprādzieniem. Šī zvaigzne izplešas un saraujas, uzkarst un atdziest un tādējādi tās spožums mainās,” stāsta Santa Ratniece.

Rudens kamermūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Jūrmalas pilsētas dome.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!