Mūzikas un kultūras notikumi Lūznavas muižā 2018. gada rudenī

Raksta attēls - Mūzikas un kultūras notikumi Lūznavas muižā 2018. gada rudenī Publicitātes foto

03.09.2018 / Parmuziku.lv

Rudenī Lūznavas muižas viesus gaida aktīva un dažāda kultūras notikumu programma – dažādu stilu koncerti, Eiropas kultūras mantojumu dienu norises, sarunu pēcpusdienas un pirmo reizi arī festivāla “Soli pa solim” viesizrādes.

Izstāžu zālēs rudens sezonas fokusā vairākas fotoizstādes – gan tautastērpi, neparasti latgalieši un Latgales ainavu dārgumi, gan ziemeļvalstu personības un arhitektūra.

Saksofonu kvartets “Quatuor Machaut” (Francija)
6.oktobris 17.00, 6,00–10,00 €
Lūznavas muižā viesosies franču saksofonu kvartets “Quatuor Machaut”, kas mūzikā atradis savu unikālo pieeju – agrīnās polifoniskās mūzikas mākslas un muzikālās improvizācijas kombināciju. Kvarteta “Quatuir Machaut” mājvieta ir Orleāna Francijā un tas ir “Tricollectif”, kas ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienība, daļa. Saksofonu kvarteta “Quatuor Machaut”, kas izveidots 2011. gadā, nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (1300–1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu “Mūsu Dievmātes mise” (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, kā arī ar mērķi izzināt šīs atbalsi rosinošās mūzikas kontekstu, Kentēns ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē, Fransisu Lekuentu un Gabrielu Lemēru, lai piedāvātu savu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.

Ieva Saliete un Matīss Čudars “Saruna ar Bahu”
14.oktobris 15.00, 6,00–10,00 €
Vienā “Rudens kamermūzikas festivāla” koncertprogrammā satiksies divi ar Latgali saistīti mūziķi – Rēzeknes pusē dzīvojošā, Latvijā un pasaulē zināmā klavesīniste Ieva Saliete un viens no mūsdienu spožākajiem Latvijas jaunajiem ģitāristiem, kura saknes meklējamas Rēzeknes novada Bērzgalē, Matīss Čudars. Programmā Johana Sebastiāna Baha, Santas Ranieces un Matīsa Čudara skaņdarbi.

Klasika satiek džezu
28.oktobris 15.00, 6,00–10,00 €
“Klasika satiek džezu” ir jauns projekts, kurā akadēmiskie mūziķi un džeza mūziķi apvieno spēkus kopīgā koncertprogrammā. Tas ir dinamisks, daudzkrāsains un aizraujošs muzikāls ceļojums, kas veidojas satiekoties divām dažādām mūzikas pasaulēm. Projektā piedalās septiņi mūziķi un uz vienas skatuves tiekas divi klasiski sastāvi – džeza trio un stīgu kvartets. Džeza mūziķi šajā apvienībā ir Jānis Rubiks (kontrabass), Edgars Cīrulis (klavieres) un Rūdolfs Dankfelds (sitamie instrumenti), kuri jau gadu regulāri koncertē kopā kā “Equanimity Trio”. Savukārt stīgu kvartetu veido Latvijā pazīstami sava instrumenta pratēji – Kristiāna Ozoliņa (vijole), Ivars Brīnums (vijole), Silvija Krauze (alts) un Dārta Svētiņa (čells).

Kontrabass un kamermūzika
24.novembris 15.00, 5,00–7,00 €
Kontrabasa spēle lielākoties tiek asociēta ar pavadošo lomu orķestrī vai kameransamblī, taču tas, ne mazāk kā citi stīgu instrumenti, spēj pārliecināt ar savām solo iespējām. Pēdējo gadu tendences kontrabasa spēles attīstībā Eiropā rāda, cik strauji aug kontrabasistu virtuozitāte un solo koncertdarbība kļūst aizvien populārāka. Sekojot šīm tendencēm, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars Oskars Bokanovs un pianists Rihards Plešanovs koncertprogrammā “Kontrabass un kamermūzika” vēlas iepazīstināt klausītājus ar Latvijā maz atskaņoto kontrabasa repertuāru. Koncertā skanēs skaņdarbi no baroka līdz 21. gadsimtam, kā arī latviešu komponistu mūzika. Koncerta pirmā daļa būs apcerīgās noskaņās ar J. S. Baha, O. Mesiāna un P. Vaska skaņdarbiem, bet otrajā daļā skanēs romantisku jūtu pilnā Cēzara Franka sonāte.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!