Repa pionieri Kurts un Ozols izdod kopīgu dziesmu un aicina uz Kurta tūres “Laikā” noslēguma koncertu

Raksta attēls - Repa pionieri Kurts un Ozols izdod kopīgu dziesmu un aicina uz Kurta tūres “Laikā” noslēguma koncertu Publicitātes foto

29.09.2022

Par prieku pašmāju repa faniem Latvijas hip hop mūzikas žanra pionieri Kurts un Ozols apvienojušies kopīgā skaņdarbā un publiskojuši jaunu dziesmu. Dziesma “Robežas” ir abu repa celmlaužu kopdarbs pēc teju piecpadsmit gadu pārtraukuma. Skaņdarbs uz skatuves pirmo reizi izskanēs 8. oktobrī Kurta koncerttūres “Laikā” noslēguma koncertā klubā “One One”.

“Mums katram prātā ir tās nosacītās robežas, kas iegrožo mūsu ambīcijas un attur no jaunu apvāršņu sasniegšanas, tomēr, lai gūtu panākumus, šīs robežas ir jāpārkāpj un no savas komforta zonas ir jāiziet. Tikai nemitīga sevis izaicināšana un uzdrīkstēšanās darīt to, ko nekad līdz šim neesi darījis, virza izaugsmi – par to ir dziesma “Robežas”. Gadu gaitā daudzkārt ar Ģirtu esam runājuši par jauna, kopīga skaņdarba ierakstīšanu, jo pēdējās kopīgās dziesmas mums tapušas tālajā 2009. gadā.  Rakstot šo dziesmu, es uzreiz sajutu, ka šis ir gabals, kurā Ģirtam noteikti jāpiedalās, jo Latvijas mūzikā būs grūti atrast vēl lielāku sevis izaicinātāju un robežu pārkāpēju kā viņš,” par dziesmu stāsta Kurts. “Pēc ilgākas pauzes atkal esam ar Kurtu uz viena “bīta”. Kurts atsūtīja dziesmas “demo”, un pārējais jau notika pats no sevis,” piebilst Ozols.

Skaņdarbs “Robežas” ir Kurta pirmais singls, kas nodots klausītāju vērtējumam, kopš izdots repera godalgotais atgriešanās albums “Laikā”, kas šogad saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons”. Kā atklāj mākslinieks, šobrīd uzsākts darbs pie jauna albuma veidošanas un kopdarbu ar Ozolu var uzskatīt par ievadu topošajam materiālam.

Dziesma “Robežas” ierakstīta “Prime Time Records” Jelgavā, to producējis, miksējis un māsterējis Fakts (Jānis Šmēdiņš), bet dziesmas muzikālo pavadījumu veidojis Ņujorkā dzīvojošais amerikāņu producents Forgotten, kurš guvis starptautisku atpazīstamību, remiksējot tādu hip hop zvaigžņu kā Travis Scott, Drake u. c. skaņdarbus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!