Radīts jauns projekts - BĒRZIŅŠ JAUNAIS SMUKAIS, kurā apvienojušies trīs ģitāristi

Raksta attēls - Radīts jauns projekts - BĒRZIŅŠ JAUNAIS SMUKAIS, kurā apvienojušies trīs ģitāristi Publicitātes foto

30.03.2022

Jānis Bērziņš, Reinis Jaunais un Gints Smukais ierakstījuši kopīgu albumu un laiž klajā albuma pirmo singlu ar nosaukumu “73”.

Skaņdarbs “73”, kura autors ir Jānis Bērziņš, vēsta par to, ka jebkurā lietā slēpjas vesels stāsts, un ja mēs kaut ko sākam ritināt vaļā, mēs varam novērtēt to, cik skaistas ir tieši mazās detaļas un sakritības. Skaņdarbs ir ar pacilājošu vēstījumu. Sekojot līdzi skaņdarba formai, var saklausīt to, ka pēc smagākiem un drūmākiem brīžiem nāk labāki laiki. Beigu beigās labais vienmēr uzvar.

Albumā, kurš iznāks maijā, iekļauti 10 skaņdarbi un visu skaņdarbu autori ir paši ģitāristi. Šis būs pirmais šāda veida ģitārmūzikas albums Latvijā, kurā apvienojušies trīs modernās fingerstyle ģitārspēles virtuozi. Albums iznāks gan ierastajā, gan arī Dolby Atmos formātā, kurā skaņdarbus varēs klausīties multidimensionālā skanējumā.

Ieraksta pēcapstrādi veicis Kaspars Bārbals/studija Lauska. Video veidojuši kinematogrāfs Kalvis Kulačkovskis un montāžas režisors Arvis Rode. Producents Jānis Bērziņš/Unity Street. Albuma izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Skaņdarbs būs pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās.

Jānis Bērziņš ir ģitārists, aranžētājs un komponists. Izdevis solo albumus "Alpīnists" (2019) un “Intervija” (2020). Sadarbojies ar daudziem pašmāju māksliniekiem gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas projektos. Absolvējis Mūsdienu mūzikas akadēmiju Gildfordā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra programmu džeza ģitāras spēlē. Konkursa “Riga jazz stage” laureāts.

Reinis Jaunais ir ģitārists/komponists, kurš kopš 2015. gada reizi gadā ir izdevis jaunu oriģinālmūzikas albumu. Ar albumu ''Zeme'' tika nominēts 2020. gada Zelta Mikrofona balvai kategorijā ''Instrumentālā un starpžanru mūzika''. Bieži viesojies intervijās radio un TV, tostarp ārpus Latvijas. Koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Austrālijā, Jaunzēlandē un Turcijā, izpildot savu oriģinālmūziku.

Gints Smukais kopš 2011. Gada regulāri sadarbojies ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā akadēmiskās, tā arī populārās mūzikas vidē. 2019 Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship, 2019 Fingerstyle Collective Intl` Fingerstyle Guitar Contest un 2017 Canadian Intl` Guitar Festival Fingerstyle Contest internacionālo fingerstyle ģitārspēles konkursu laureāts.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!