Trīs ģitāristi izdod albumu “Bērziņš Jaunais Smukais”

Raksta attēls - Trīs ģitāristi izdod albumu “Bērziņš Jaunais Smukais” Publicitātes foto

20.05.2022

Jaunu kopalbumu izdevis jaudīgs ģitāristu trio – Jānis Bērziņš, Reinis Jaunais un Gints Smukais. Tas krāšņi nodēvēts par “Bērziņš Jaunais Smukais” un devies vecajā labajā pasaulē 18. maijā.

Albumā iekļauti desmit oriģinālskaņdarbi, un šis uzskatāms par pirmo ģitārmūzikas skaņdarbu apkopojumu Latvijā, kurā apvienojušies trīs modernās fingerstyle ģitārspēles virtuozi. Jaunais albums laists klajā gan stereo, gan “Dolby Atmos” skaņas formātā, kurā skaņdarbus var klausīties multidimensionālā skanējumā. Ieraksta pēcapstrādi veicis Kaspars Bārbals studijā “Lauska”. Albuma noformējumu veidojusi Daina Jurķe.

Tapis arī Laimas Jaunās veidots videoklips albuma “Bērziņš Jaunais Smukais” skaņdarbam “Hijaz”, kura autors ir Reinis Jaunais.

“Priecājamies, ka mums atkal izdevās pa īstam muzicēt kopā, mācīties citam no cita, stāstīt anekdotes un radoši izpausties, tomēr galvenais uzstādījums bija izveidot albumu, kas nav tikai ballīte mums pašiem, bet gan festivāls, kurā katrs klausītājs varēs atrast kaut ko sev tuvu,” saka Jānis Bērziņš. “Albumu vēlējāmies redzēt tādu, kurā parādās dažādi raksturi, un tas nāca viegli, jo katrs esam no citas ģitārspēles nometnes. Tāpēc jaunajā ierakstā dzirdamas gan balādes, kas aizskar dvēseles stīgas, gan dinamiskāki skaņdarbi, kas liks kājām sist līdzi skaņdarbu ritmam.”

“Mani fascinē, cik ļoti dažādi iespējams spēlēt vienu instrumentu – metāla stīgu akustisko ģitāru,” uzsver Reinis Jaunais. “Esam šķietami ar līdzīgām interesēm, taču katrs ar citādu dzīves pieredzi, mūzikas gaumi un piekopjam atšķirīgus stilistiskos virzienus. Šīs atšķirības jūtamas arī albumā. Jāņa dziesmās var saklausīt viņa niansēti akadēmisko piesitienu un smalki izkopto toni, savukārt Gints savās kompozīcijās demonstrē, cik izjusti, emocionāli, vienlaikus tehniski sarežģīti un līdz kaulam ritmiski precīzi var spēlēt ģitāru, pamanoties to lietot arī kā pilnu bungu komplektu. Man liekas, ka es albuma noskaņai piedodu tādu kā hipiju nometnes mērci ar pagrīdes smaržu.”

“Albumā būs dzirdamas arī manas pirms astoņiem vai deviņiem gadiem sarakstītās melodijas, kuras, pateicoties Jānim un Reinim tika pie otrās elpas,” atklāj Gints Smukais. “Satikšanās mūzikā ar šiem kungiem man atgādināja, cik vienkāršu un nepiespiestu mūziku agrāk pats rakstīju un cik vitāli svarīgi šo vienkāršību mūziķim ir neaizmirst.”

Ģitārists, aranžētājs un komponists Jānis Bērziņš līdz šim izdevis divus solo albumus –  “Alpīnists” (2019) un “Intervija” (2020). Viņš sadarbojies ar daudziem pašmāju māksliniekiem gan klasiskās, gan populārās mūzikas projektos. Absolvējis Mūsdienu mūzikas akadēmiju Gildfordā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra programmu džeza ģitāras spēlē. Ir bijis arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” laureāts.

Reinis Jaunais ir ģitārists un komponists, kurš kopš 2015. gada izdevis jaunu oriģinālmūzikas albumu ar regularitāti reizi gadā. Ar albumu “Zeme” tika nominēts 2020. gada “Zelta Mikrofona” balvai kategorijā “Instrumentālā vai starpžanru mūzika”. Daudz viesojies arī radio un TV, tostarp ārpus Latvijas. Koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Austrālijā, Jaunzēlandē un Turcijā, izpildot savu oriģinālmūziku.

Gints Smukais kopš 2011. gada regulāri sadarbojies ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā klasiskās, tā populārās mūzikas vidē. Viņš ir 2019. gada “Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship” un “Fingerstyle Collective Intl’ Fingerstyle Guitar Contest”, kā arī 2017. gada “Canadian Intl’ Guitar Festival Fingerstyle Contest” starptautisko fingerstyle ģitārspēles konkursu laureāts.

Jaunais ieraksts pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās. Albuma izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!