Grupa "Protean" izdod albumu "The Burning Centuries"

Raksta attēls - Grupa "Protean" izdod albumu "The Burning Centuries" Publicitātes foto

16.12.2015 / Parmuziku.lv

"The Burning Centuries" ir pašmāju melnmetāla projekta "Protean" pirmais albums, kas ir tematiski veltīts senām teikām, kariem un mitoloģijai.

 Albums sastāv no septiņām garām, episkām kompozīcijas, kuras klausītājus aizvedīs ceļojumā cauri gadsimtiem, daudzām zemēm un tautām, to cīņām un ticējumiem.

"The Burning Centuries" sākas ar antīkā perioda Pūniešu kariem, kad Kartāgas karavadonis Hannibals devās pāri Alpiem ar mērķi iznīcināt Romas impēriju, un tā līdz 15. gadsimta ungāru Melnās armijas kariem ar Osmaņu impērijas turkiem.No ziemeļnieku sāgām un vikingu degošo kuģu liesmām līdz latviešu tautas tumšākajām teikām dziesmā "Vella Reķis" — par svešzemju kungiem, kuru varu esot stiprinājušas ļaunas zintis.

Šāda liriskā tematika tamdēļ, ka viens no grupas dalībniekiem ir Teoloģijas fakultāti absolvējis reliģijas vēsturnieks un lektors, un arī pārējie ir vēstures pazinēji. "Protean" dalībnieki bijuši vai ir saistīti ar tādām komandām kā "Frailty", "Urskumug", "Eschatos" un citām.

Albums no šodienas pieejams digitāli caur "Beverīnas" leiblu, kurš tagad bāzējas Austrijā, bet kompaktdiski Latviju sasniegs no 15. janvāra.

"The Burning Centuries" oficiālais palaišanas lielkoncerts notiks piektdien, 18. decembrī klubā "Melnā Piektdiena". Bez pašiem "Protean" uz skatuves kāps arī igauņu vecmeistari "Rattler", kuri Latvijā nav spēlējuši teju divdesmit gadus, "Thundertale" no Lietuvas un leģendārie "Sanctimony". Lielkoncertu atklās "Darrva".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!