Postfolka grupa "Zāle" izdod otro albumu "Viņš"

Raksta attēls - Postfolka grupa "Zāle" izdod otro albumu "Viņš" Foto: Alex Ribowski

01.12.2016 / Parmuziku.lv

Postfolka grupa "Zāle" laidusi klajā savu otro studijas albumu "Viņš”. Albuma tapšanā papildus "Zāle" pamatsastāvam piedalījušies arī viesmākslinieki – mūziķi Jacques no S’T’A, Oskars Jansons un Harijs Vagrants.

Atšķirībā no "Zāles" pirmā albuma, kas ieturēts romantisku un meditatīvu balāžu žanrā, neizejot ārpus post-folk mūzikas teritorijas, jaunais albums "Viņš” virzījies vairāk urbāna indie-folk gultnē. Spraigāks dzejas ritms, neparastākas muzikālās apdares, pretrunīgākas un mūsdienīgākas tēmas.

Albumā dzirdami vienpadsmit skaņdarbi latviešu un angļu valodā, ar Pētera Draguna un Martas Kreituses tekstiem, kā arī Raiņa dzeju. Niansētajā, melodiskajā autormūzikā šoreiz ietverti arī ķeltu un austrumnieciskas mūzikas motīvi, uzrunājoši ausij neierastajā savdabībā un reizē dabiski saplūstot ar latvisko pamatlīniju.

"Zāle" otrais albums ierakstīts 2016. gadā sadarbībā ar Uģi Vītiņu studijā "ELAST" Slokā, savukārt albuma CD bukleta izstrādes un fotomateriāla autors ir Alex Ribowski (Hamburga).

Albuma prezentācijas koncerts notiks 15.decembrī plkst.20.00, Zirgu ielas koncertzālē, Kaļķu ielā 11 (ieeja no Zirgu ielas).

Grupa "Zāle" nodibināta 2013 gada nogalē, satiekoties dzejniekam Pēterim Dragunam, dziesmu autorei Martai Kreitusei un ģitāristei Kasandrai Kaņepei, 2015. gadā kuplinājusies ar jauniem dalībniekiem – Daci Zariņu/bass („Marta migla”) Tarasu Kuzmenko/bungas, perkusijas („Rūsa”, „Foxtails” u.c.), Kiru Maiju Kirsanovu/oboja un Aivi Gailīti/čells („M.I.E.R.S, „Rīta Stienis, „Nepilngadīgā Anna” u.c.). "Zāle" mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu (harmonija, čells, oboja, ģitāras, santurs un perkusijas). "Zāle" pirmais albums “Viņa” tika nominēts Latvijas mūzikas gada balvai divās kategorijās (“Tautas un pasaules mūzikas albums 2015” un “Gada albums 2015”) unn ieguva apbalvojumu “Tautas un pasaules mūzikas albums 2015”. Zāle tika apbalvota arī portāla alternative.lv vērtējumā kā labākā jaunā grupa 2015. gadā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!