"Zāle" albums "Viņa" aizvadītā gada labākais tautas un pasaules mūzikas albums

Raksta attēls - "Zāle"  albums "Viņa"  aizvadītā gada labākais tautas un pasaules mūzikas albums Foto: Elvijs Svētiņš

17.03.2016 / Harijs Vagrants

Savā divu gadu astāvēšanas laikā "Zāle" radījusi pavisam īpašu 10 dziesmu albumu, kurā mijiedarbojas gan zemapziņas dziļākie slāņi, gan austrumu un rietumu mūzikas instrumenti, izkopti, teju vai sakrāliem dziedājumiem piederīgi vokāli un negaidīti improvizatoriski muzikālie līkloči.

Neo/post-folka grupa "Zāle"  Zelta mikrofona gada balvas ceremonijā tika apbalvota ar zelta mikrofonu, niansēti izceļot no 21.gs. gultnes mūzikas mistērisko, sapņaino, romantisko un vilinoši krēslaino aspektu. "Zāle" Latvijā ir sapulcējusi ne mazums uzticamu sekotāju un savas daiļrades cienītāju.

Grupas sastāvs - Pēteris Draguns (indiešu harmonija, ģitāra), Marta Kreituse (balss, šamaņu bungas), Sandra Kaņepe(solo ģitāra), Kira Kirsanova (oboja), Dace Zariņa (basģitāra), Aivis Gailītis (čells), Tarass Kuzmenko(perkusijas), albumā ‘’Viņa’‘ piedalījušies arī Uģis Vītiņš (sintezatori, efekti, saksofons) un Ernests Medenis (kokle, vargans, dūdas).

Pašlaik grupa strādā pie sava otrā albuma. Nu jau godalgoto debijas ierakstu var noklausīties: zale.bandcamp.com/album/vi-a.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!