Positivus pirmajā dienā ar lieliskiem šoviem pārsteidz Years & Years, Noëp, Tove Lo, Ivan Dorn un citi

Raksta attēls - Positivus pirmajā dienā ar lieliskiem šoviem pārsteidz Years & Years, Noëp, Tove Lo, Ivan Dorn un citi Foto: Ritvars Stankevičs

21.07.2018 / Parmuziku.lv

Vakar aizritēja 12. Positivus festivāla pirmā diena. Salacgrīvā uz festivāla lielajām skatuvēm kāpa Years & Years, Tove Lo, Noëp, Ivan Dorn, Valentino Khan un daudzi citi.

Festivāla pirmā pērle bija 26-gadīgais igauņu mākslinieks Noëp, kas uz stājās uz Main stage. Lai arī galvenās skatuves mērogiem fanu pūlis nebija liels, varēja manīt, ka daudziem skatītājiem tas ir viens no šī gada Positivus galvenajiem atklājumiem. Ovācijas un enerģijas vilnis, ar kādu skatītāji uzņēma Igaunijas elektroniskā popa izpildītāju  Andres Kõpper (īstais vārds), liecina, ka ne velti vienas no lielākajām pasaules mūzikas ierakstu kompānijām Sony Music Zviedrijas pārstāvniecība ir nupat parakstījusi ar viņu līgumu. Domājam, ka vēl daudz par viņu dzirdēsim. 

Pārsteidza arī neparāstās Zviedrijas dziedātājas Tove Lo uzstāšanās. Šoreiz ne tikai muzikāli - jau pirmo dziesmu laikā, māksliniecei aktīvi lēkājot deju ritmos, no krūštura izslīdēja krūtsgals. Tikai aptuveni trešajā dziesmā situācija tik labota pēc tam, kad par šo faktu viņai paziņojuma bundzinieks. 

Protams, piektdienas vakara kulminācija bija galvenie mākslinieki -  Years & Years. Publika patiesi silti sagaidīja vakara spilgtākās zvaigznes. Dziesmas daudzus sajūsmināja līdz asarām, bet pati grupa paziņoja, ka skatītāji viņus uzņem tik silti, ka tas atmiņā paliks kā viens no viņu visu laiku labākajiem šoviem. 

Viena no apmeklētākajām bija arī Ukrainas izpildītāja Ivan Dorn uzstāšanās uz Other stage skatuves. Pats mākslinieks minēja, ka bija ārkārtīgi par to, kā viņu uztvers festivāla publika, tādēļ programmā iekļāva lielākoties angliski ierakstītā albuma hitus. Tomēr enerģija, kas strāvoja no pūļa pierādīja, ka uztraukumam nebija ne mazākā pamata. Par šova kulmināciju kļuva publikas šķiet visvairāk gaidītais hits "Стыцамен". Skatītājus uzkurināt lieliski izdevās arī pašmāju hiphopa māksliniekam Edavārdi. Uz Other stage skatuves festivāla pirmajā dienā redzējām arī Dead Furies, Justinas Jarutis, Scratch Perverts, Valentino Khan, Paul Oja & Dj Quest.

Šīs vasaras jaunums bija Piena Svētki skatuve, uz kuras dzirdējām Pacific K, Franco Franco, Afro Tallinn Beat Orchestra, The Family Dog, Tehnikums, Ansis un Gribam būt dīdžejas apvienību, kas par mūziku rūpējās līdz pat rīta gaismai. 

Savukārt uz Dabas Skatuves kāpa Kikit & Prieka Ministrija, Reinis Jaunais, The Bad Tones, Kasetes, Podruga, Dj Kaspar Kondrat & Trashy KID.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!