Pirmo reizi Latvijā skanēs elfu mūzika ķeltu arfas un multiinstrumentālista Alizbar vadībā

Raksta attēls - Pirmo reizi Latvijā skanēs elfu mūzika ķeltu arfas un multiinstrumentālista Alizbar vadībā Publicitātes foto

12.12.2018 / Parmuziku.lv

Pirmo reizi Latvijā ar koncertu viesosies Eiropā un pasaulē pazīstamais meditatīvās mūzikas multiinstrumentālists Alizbar ar ansambli Ann'Sannat , kura nosaukums tulkojumā no elfu valodas, kuru izgudroja Džons Ronalds Tolkiens, nozīmē "dziesmās atainotas pasakas".

Vienīgajā koncertā, 5. janvārī Lielajā ģildē, skanēs apburoša, brīnumu pilna un maģiska mūzika, ko klausītāji visā pasaulē aizkustināti raksturo kā "burvīgu ceļojumu uz fantāziju zemi". Alizbar koncertos skan dziļi meditatīva mūzika, kas kopā ar kristāldzidro sieviešu vokālu maģiskā elfu valodā un veselu virkni retu un nedzirdētu mūzikas instrumentu skaņām, uzbur pasakainas fantāzijas pasauli ar fejām, brīnišķīgām princesēm, romantiskiem bruņiniekiem, vienradžiem un klejojošiem trubadūriem.

Koncertā ir iekļauti īru, balkānu un moldāvu tautu mūzikas aranžējumi, kā arī mūziķu autordarbi. Tas ir īpašs džeza, blūza, etnofolka un neoklasikas sakausējums, kurā savijas ķeltu dziedājumu elementi ar new age, neofolka un blūgrasa motīviem. Uz skatuves mūziķi darbojas ar veselu etnisku un pat ērmīgu instrumentu arsenālu, tostarp ir ķeltu arfa, hangs, duklars, čarango, kalimbo, boirans, sansula, domra, laute, arai-mbira, homusa, udu, okarina, kokle, diliruba, metālofons, vijole, vargāns, portatīvās ērģeles, akustiskā ģitāra, mandočello, mandola, buzuki, mandolina, mandolīnģitāra; dažādiem perkusiju veidiem, visvisādām flautām un stabulēm; blok-flauta, kavali, каļuki, кеnni, rumāņu fluers, īru lous, tins un daudziem citiem intrumentiem katram no kuriem ir sava neatkārtojama balss, sava skaņu palete, jo tieši uz šadiem intrumentiem varētu spēlēt pasaku elfi.

Bērnībā mēs visi ticam brīnumiem. Pēc tam mums saka, ka  rūķi, nāras, laumas un  fejas nemaz neeksistē, ka pasakas ir izdoma. Mūs māca nelidot mākoņos, domāt racionāli, izvirzīt reālus mērķus. Daudzi notic un atsakās no nepiepildāmā un neiespējamā.  Bet tas atgiežas! Sapņos, fantāzijās… un ķeltu arfas mūzikā,  kas it kā ņem aiz rokas un ved uz pasakainām bērnības taciņām, palīdzot dvēselei atcerēties lidojuma sajūtu

tā par savu mūziku stāsta grupas dalībnieki. 

Ar gadiem grupas repertuārs ir absorbējis savā daiļradē daudzu pasaules tautu muzikālās tradīcijas. Mūziķi ar prieku spēlē Besarābijas šupuļdziesmas bērniem, var atskaņot kabardīniešu tautas dziesmu, un pēc tam noimprovizēt patiesi autentisku muzikālo tēmu Transilvānijas garā. Ann’Sannat muzikantu piedurknēs un azotēs mīt tukstošiem mazītiņu elfu, viņu apavi nes pīšļu kripatiņas teju vai no visiem Eiropas ceļiem, un viņu matos iepinušās apburto lauku zāles stiebri.

Tāpat Alizbars ir atzīts mūzikas terapijas speciālists. To apliecina gan attiecīgi sertifikāti, gan tūkstošiem viņa seansa apmeklētāju atsauksmes. Arfas vibroakustiskās skaņas atjauno izjaukto harmoniju organismā, pārskaņo cilvēku emocionālā plāksnē, nomainot depresīvo stāvokli uz prieku. Arfas skaņas palīdz ieiet kontaktā ar personīgo būtību, pulsu un ritmu, veicinot pārvērtības un pašstrukturēšanos.

Alizbara aizvien pieaugošo popularitāti var izskaidrot ne tikai ar viņa dotību  košumu un savdabību, bet arī ar to, ka mūsu pragmatiskajā laikmetā cilvēkiem nepieciešams pieskarties patiesai harmonijai.

Koncerts " Pasakainā elfu mūzika un ķeltu arfa 'Alizbar & Ann'Sannat' " notiks 5.janvārī 19.00, Lielajā ģildē, Rīgā. Biļetes uz pasākumu var iegādāties internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!