Aldara vēsturiskajā fabrikā uzstāsies Nepieradinātā Folka Orķestris un grupa The Coconuts

Raksta attēls - Aldara vēsturiskajā fabrikā uzstāsies Nepieradinātā Folka Orķestris un grupa The Coconuts Publicitātes foto

17.11.2015 / Inese Grīnberga

19.novembrī Aldara vēsturiskajā fabrikas ēkā (Alus muzejā), Rīgā, Tvaika ielā 44, atjaunotā un kultūras norisēm piemērotā zālē skanēs divu Latvijas mūzikā zīmīgu folkmūzikas apvienību koncerts.

No plkst. 19:00 viesi varēs doties ekskursijā pa alus muzeju, savukārt grupas Nepieradinātā Folka Orķestris jeb Future Folk Orchestra un grupa The Coco'nuts uz skatuves kāps nedaudz vēlāk.

Šāds apvienību duets izveidots pirmo reizi. Abas grupas raksturo līdzīgs, instrumentāli spēcīgs, nedaudz ambients, džezā un etno tradīcijās apvārtījies domu gājiens, kas neiekļaujas valdošajā mūzikas noskaņā, bet rada savdabīgu skaņu pasauli, sava veida pasaku, kurā klausītājs varēs pavadīt vismaz divas skaistas stundas ceturtdienas vakarā.

Nepieradinātā Folka Orķestris, turpinot iezīmēt pasaules mūzikas labākās tradīcijas, sācis darbu pie jauna albuma.

Kā stāsta grupas pārstāvis Andrejs Grimms:

Sekojot pirmā diska “Antarktīda kūst” ekoloģiski dažādas tautas, zemes un paaudzes sadraudzējošajai idejai, nākamais albums solās būt meditatīvāks, nopietnas pārdomas raisošs, taču ne maigs, balstīts vairāk pašas grupas autormūzikā, kas gan nenozīmē atkāpšanos no etniskās ievirzes.

Ceturtdienas koncertā pirmo reizi publikai tiks spēlētas vairākas kompozīcijas no jaunā albuma – Leģenda par melno olu, Sēdēja Vaņa, nesēdēja Vaņa, Eksperiments u.c. divu šarmantu flautu, akordeona, taustiņinstrumentu, ukuleles, slīdskaņa, ģitāru un bungu sniegumā.

Otrs Nepieradinātā Folka Orķestra jaunums saistīts ar singlu Veltījums neaizlidojušajam stārķim. Šī ir vienīgā grupas dziesma, kas radusies sadarbībā ar dziedātaju, vienu no vissavdabīgākās balss īpašnieci, zināmu arī kā Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāju, Līgu Priedi. Mūzikas un teksta autors ir Andrejs Grimms, Nepieradinātā Folka noskaņā arī jaunā dziesma skanēs koncerta gaitā.

The Coco’nuts sastāvā ir 8 cilvēki, kur katrs kopīgā mūzikas radīšanā un performancēs iegulda sava instrumenta spēku, draudzības garu, fizisko prātu un neprātu. Grupas mūzika ir dažāda - tajā ir saskatāmas iezīmes no vairākiem mūzikas stiliem, bet galvenokārt tās ir variācijas par un ap tādiem stiliem kā fanks, blūzroks un alternatīvais džezs. Grupas skanējumā apvienojas 3 vokāli un 7 dažādi mūzikas instrumenti.

2014.gada pavasarī grupa izdeva savu pirmo EP albumu Appetizer, kurš ir pieejams digitālā formātā vietnē iTunes. Šovasar The Coco’nuts ir bijuši radošajā nometnē, kas norisinājās vienā no Ziemeļvidzemes skaistākajiem nostūriem. Tur matērijas formu ieguvuši jau atpazīstami un pavisam jauni pašu sarakstīti skaņdarbi. Jau šoziem grupa plāno izdot savu pirmo pilno albumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!