Otra Puse, svinot 30 gadu pastāvēšanu, atzīmē ar koncertiem visā Latvijā

Raksta attēls - Otra Puse, svinot 30 gadu pastāvēšanu, atzīmē ar koncertiem visā Latvijā Publicitātes foto

18.08.2022

Šogad grupa Otra Puse svin savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju, atzīmējot to ar koncertiem visā Latvijā.

Klausītāji tiks iepriecināti ar visu laiku labākajām dziesmām, kas raksturo Otras Puses darbību visu šo gadu garumā: „Vēstules”, „Ieskaties”, „Nakts vai Rīts”, “Savādā”, „Pēc lietus”, u.c. Koncertu īpašais viesis būs brīnišķīgās balss īpašniece, dziedātāja Antra Stafecka, ar kuru grupai ir tapušas tādas duetu dziesmas kā “Uzzīmē mani”, “Kopā”, “Es Tev”, kā arī Antras komponētā dziesma “Tavās rokās” un grupas “100.debija” senais hits “Man dimantu nav”.
 
Grupas dzimšanas mēnesis ir 1992. gada augusts, kad grupas “Jumprava” mūziķi Aigars Grāvers un Aigars Krēsla uzaicina divus jaunus mūziķus - tolaik grupā “Vaidava” spēlējošo Ivaru Makstnieku (sintezatori) un nevienam nezināmo dziedātāju Normundu Pauniņu, lai dibinātu jaunu projektu, kam vēlāk tiek dots nosaukums “Otra Puse”. Pirmā satikšanās notiek ierakstu studijā “4-tā”, kur top pirmie grupas singli - “Pēc lietus” un “Balāde par 3 saucieniem”. Abi skaņdarbi ātri kļūst par radio hitiem, savukārt, dziesma “Pēc lietus” iegūst otro vietu 1992. gada Mikrofona aptaujā. Tā paša gada rudenī grupa dodas savā pirmajā koncertūrē pa visu Latviju. Grupas lielāko panākumu vidū noteikti jāatzīmē divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada Balvas “Zelta mikrofons” par labāko Popmūzikas Albumu – 2009. gadā „Nakts vai Rīts” un 2013. gadā „Uzzīmē mani”. Tāpat tautā plaši pazīstamā dziesma “Ave Pali”, kas iedziedāta duetā ar Aiju Andrejevu, izcīnīja 1. vietu 2011. gada Muzikālajā bankā. Savukārt, skaņdarbs „Es Tev” duetā ar Antru Stafecku 2016. gadā iekļuva Muzikālās bankas vērtīgāko dziesmu vidū.
 
Normundam Pauniņam uz skatuves pievienosies Ivars Makstnieks (taustiņi), Jānis Čubars (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (basģitāra) un Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti).

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!