Noklausies "DAGAMBA" jauno singlu kopā ar Ralfu Eilandu

Raksta attēls - Noklausies "DAGAMBA" jauno singlu kopā ar Ralfu Eilandu Foto: A. Požarskis

20.01.2017 / Parmuziku.lv

Klasiskās mūzikas huligāni grupa DAGAMBA pēdējās nedēļas laikā paspējuši pārstāvēt Latviju "EUROSONIC Noorderslag" festivālā Holandē, kā arī saņemt visvairāk nominācijas mūzikas ierakstu gada balvā. Šajā nedēļā Latvijas radio stacijās arī sāk skanēt DAGAMBA un Ralfa Eilanda kopdarbs "Intoxicated“.

Aizvadītā nedēļā grupa piedalījas vienā no lielākajiem  lielākajiem mūzikas festivāliem Eiropā – EUROSONIC Noorderslag, uzstājoties showcase programmas ietvaros.

Bija patīkams pārsteigums, ka mūsu koncertā bija pilna zāle klausītāju, kas uzņēma ar ovācijām. Uzstājāmies kā vakara noslēdzošie mākslinieki, kāpjot uz skatuves īsi pirms pusnakts. Sajūta bija lieliska, jo pirmo reizi spēlējām baznīcā, kas pārveidota un piemērota rock un pop koncertiem,

stāsta Valters Pūce, grupas DAGAMBA līderis.

Šīs nedēļas sākumā tapa zināms, ka DAGAMBA saņēmusi visvairāk nominācijas mūzikas ierakstu gada balvā "Zelta Mikrofons 2017“.

"Kad uzzinājam, ka mēs esam saņēmusi visvairāk nomināciju, bijām ļoti pārsteigti, jo instrumentālai grupai tas ir nebijis sasniegums. Beidzot izveidota jauna nominācija starpžanru mūzikai, kuras rāmjos vienmēr esam darbojušies. Īpašs paldies jāsaka nominētā albuma producentam Reinim Sējānam, kurš tam pievienoja ļoti daudz interesantu muzikālu ideju“, uzsver Valters Pūce.

Grupa saņēmusi nominācijas četrās kategorijās: labākā dziesma (Intoxicated kopā ar Ralfs Eilands), koncertieraksts (Bach Goes to Iran), insrumentālās vai starpžanru mūzikas albums (Seasons) un Alfas gada dziesma (Escape kopā ar Aminata).

Nominācijā labākā dziesma izvirzīts DAGAMBA un Ralfa Eilanda kopdarbs „Intoxicated“, kas „vēsta par iekšējo konfliktu, diskomfortu un tomēr naivu cerību, ka mīlestība izglābs pasauli,“ uzskata Ralfs Eilands, piebilstot, ka „Ar Valteru un DAGAMBA kāpt uz skatuves vienmēr bijis liels prieks.“ 

Grupas DAGAMBA līderis Valters Pūce stāsta, ka „Šis skaņdarbs ir turpinājums mūsu  sadarbībai ar Ralfu, jo jau iepriekš esam sarakstījuši skaņdarbus un tos izpildījuši kopā. Paša skaņdarba karkasu es sacerēju pirms diviem gadiem, bet savu dzīvi tas sāk dzīvot tikai šodien.“

2011. gadā starptautisko mūzikas grupu DAGAMBA izveidoja latviešu čellists Valters Pūce, kuram pievienojās viņa bērnības draugs Antons Trocjuks (čells), sākotnēji esot grupai divu mūziķu sastāvā. DAGAMBA kaislīgā mīlestība pret mūziku piesaistīja irāņu perkusionistu Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianistu Daini Teni, kā arī grupas jauno dalībnieku  - bundzinieku Artūru Jermaku. Šobrīd grupas sastāvs ir internacionāls, apvienojot piecus dažādu nāciju mūziķus. DAGAMBA  aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi, sākot ar Bēthovenu un beidot ar U2, apvieno mūziku no visas pasaules – roks, pops un  klasiskā mūzika.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!