Nedēļas nogalē Durbē gaidāmi vairāki koncerti

Raksta attēls - Nedēļas nogalē Durbē gaidāmi vairāki koncerti Publicitātes foto

23.08.2016 / Parmuziku.lv

Šīs nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. augustam, pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros Durbē gaidāmi gan vairāki koncerti dažādās vietās pilsētā, gan Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde.

Vispirms, 26. augustā plkst. 21:00, Durbes luterāņu baznīcā notiks pirmais un vienīgais kanādiešu komponista un dziedātāja Īana Viljama Kreiga (Ian William Craig) koncerts Baltijas valstīs.

Nudien, šī vasara ir pirmā reize, kad Īans devies turnejā pa Veco kontinentu, uzstājoties festivālos Eiropas galvas un lielpilsētās. Turklāt, jūlija sākumā klajā nākušo mākslinieka jaunāko ierakstu ‘Centres’ ar sajūsmu jau paspējuši uzņemt gan mūzikas mīļotāji, gan kritiķi – žurnāls ‘Rolling Stone’, interneta mediji ‘Pitchfork’, ‘The Quietus’, ‘Tiny Mixtapes’ un neskaitāmi citi tam velta atzinības vārdus, zvaigznes, augstas atzīmes un prognozē vietu starp gada ievērojamākajiem eksperimentālās mūzikas albumiem.Nevar nepiekrist britu laikrakstam ‘The Guardian’, kurš Kreigu slavē kā reto no mūziķiem, kam izdodas bezbailīgi eksperimentēt un reizē radīt ko “fantastiski klausāmu”. Koncerta Durbē ievadā būs klausāma Latvijā dzīvojošā britu mūziķa Lī Čapmana (Lee Chapman) uzstāšanās.

Sestdienas pēcpusdienā Durbes centrā, brīvā dabā vai iekštelpās (sliktu laika apstākļu gadījumā), gaidāmi vairāku muzikālo duetu bezmaksas koncerti. No plkst. 17:00 uzstāsies divu vidzemnieku projekts “Āres”, “Kaktiņš Stūrītis", kā arī duets “Tur un Tur” no Kuldīgas. Dienas gaitā – galda spēles, novuss, spirdzinājumi, mūzika turpat netālu esošajā bārā “Akacis”.

Visbeidzot, svētdien, 28. augustā plkst. 18:00, Durbes kultūras namā gaidāma Latvijas Nacionālā teātra (!) viesizrāde “Prāts”. Režisora Valtera Sīļa veidotās izrādes centrā ir stāsts ar skaudru tematiku, kurā tomēr netrūkst ironijas un asprātības. Tā skatītājus aicina uz brīdi apstāties, lai piedzīvotu atklāsmi, ka dzīves sāls un skaistums slēpjas tieši vienkāršajās lietās – sirsnībā, laipnībā, mīļumā un iejūtībā vienam pret otru.

Lugas galvenā varone – angļu literatūras profesore Vivjēna Bēringa, visu mūžu ir pētījusi dzīvības un nāves attiecības XVII gadsimta izcilā angļu autora Džona Donnas dzejā, bet tad viņai atklāj audzēju. Lugas autore apmet paradoksālu kūleni mūsu priekšstatos, jo galvenā varone pati kļūst par izpētes objektu eksperimentā ar paredzamu rezultātu. Un izrādās, ka galvenais jautājums mums visiem ir kopīgs. Ko mēs paspēsim pirms savas nāves?

Bez galvenās lomas atveidotājas D. Kažociņas izrādē piedalās arī aktieri Ivars Puga, Kaspars Aniņš, Madara Botmane, Astrīda Kairiša, Ilze Blauberga, Klāvs Mellis un Uldis Sniķers. Iestudējums nominēts “Spēlmaņu nakts 2015” balvai kategorijās Gada mazās formas izrāde un Gada aktrise.

Jau ziņots, ka mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika” šogad pārkāpj vienas nedēļas nogales robežas un kopš pavasara pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros gan Durbē, gan kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs notikuši vairāki kultūras pasākumi.

Biļetes uz Īana Viljama Kreiga koncertu un izrādi “Prāts” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. Uz abiem pasākumiem pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!