Festivāls “Zemlika” papildina koncertu programmu

Raksta attēls - Festivāls “Zemlika” papildina koncertu programmu "Zemlika" publicitātes foto

15.09.2016 / Parmuziku.lv

Oktobra nogalē – 28. un 29. oktobrī – Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla “Zemlika” koncertu programmu papildina virkne pašmāju un ārvalstu mūziķu un to kolektīvu.

Vēl viens no latviešu mūziķiem festivālā būs čellists Ēriks Kiršfelds, kurš atklās festivāla koncertprogrammu piektdienas vakarā Durbes luterāņu baznīcā. Mūziķis ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solists un čellu grupas koncertmeistars. Šobrīd viņš strādā arī par koncertmeistaru kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos (t. sk. Spīķeru stīgu kvartetā). 2009. gadā Ēriks par izcilu darbu ansamblī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Koncertā Durbē Ē. Kiršfelds sniegs solo koncertu, izpildot dažādu šī un pagājušā gadsimta autoru darbus, no kuriem vairākums būs latviešu autoru mūzika.

Uz skatuves A. Kronvalda vēsturiskās skolas ēkā, kur ierasts dzirdēt uzstājamies bardus un tautas un pasaules mūzikas māksliniekus, notiks gan grupas “Tautumeitas” un dziesminieka Dināra Gulbja koncerti, gan somu mākslinieka Jannes Vesterlunda (Janne Westerlund) uznāciens.

Grupas “Tautumeitas” mūziku veido sešas balsis un seši roku pāri. Tie pieder latviešu meitenēm, kuras tic, ka mūzika dara pasauli labāku. Sevišķi tuva dalībniecēm ir tradicionālā dziedāšana, īpaši daudzbalsība. Īpatnējā balsu saskaņa sniedz baudījumu ne tikai klausītājiem, bet arī pašām dziedātājām.

Dinārs Gulbis, savukārt, dziesminieks, kurš plašākai auditorijai kļuva zināms pirms 5 gadiem, piedaloties festivālos “Bardu rudens” un “Vislatvijas dziesminieku saiets”, kur izpildīja pašsacerētas dziesmas ar savas dzīvesbiedres Daigas Gulbes vārdiem. Pagājušogad izdotajā albumā iekļauti skaņdarbi arī ar citu, daudziem zināmu latviešu dzejnieku tekstiem. Kā saka pats Dinārs: “Kad Tu dziedi, nav jādomā, vai esi patiess vai ne, ir ļoti jāmīl tas, ko Tu dari - ir tikai jāmīl dzeja, dziesma un klausītājs, kuru šī dziesma meklē.”

Janne Vesterlunds – pazīstams arī kā grupu “Circle” un “Pharaoh Overlord” ģitārists – jau vairākus gadus izpaužas arī kā solo mākslinieks. Viņa mūzikā hipnotiski jaucas amerikāņu tautas mūzikas minimālisms ar skandināvu melanholiju. Tiesa, Jannes mūzika ir tālu no bieži ērtajiem un pūkanajiem žanra radiniekiem. Tā ir raupja, atkailināta, bieži vien improvizēta un dažādiem skaņas eksperimentiem pakļauta. Pārsvarā muzicējot uz bandžo vai dulcimera, pavadot savu “zemes balsi”, Vesterlunds brutāli skaisti dzied par nāvi un cerību, mīlestību un ciešanām. Vienkārši un atkailināti.

Bez tiem aptuveni 50 mūzikas ierakstiem, kuros Janne Vesterlunds līdz šim piedalījies, viņa bagāžā ir arī divi solo ieraksti – 2012. gadā izdotais debijas albums “Oran” un pagājušogad dienasgaismu ieraudzījušais “Marshland”.

Durbes kultūras namā piektdienas un sestdienas koncertvakarus kuplinās Orsons Henšels (Orson Hentschel) no vācijas, brāļi Sems un Ādams no Jaunzēlandes jeb “A Dead Forest Index”, kā arī Bens Džons Pauers jeb elektroniskās mūzikas projekts “Blanck Mass” Lielbritānijas.

Biļetes uz sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika” 28. un 29. oktobrī Durbē nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. To cena šobrīd – 26.00 EUR. Festivālam tuvojoties, biļtes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!