“Mihaila Kaziņika dienu” koncertprogrammu Rīgā atklās virtuozais vijolnieks Daniēls Lozakovičs

Raksta attēls - “Mihaila Kaziņika dienu” koncertprogrammu Rīgā atklās virtuozais vijolnieks Daniēls Lozakovičs Publicitātes foto

23.01.2019 / Parmuziku.lv

24.februārī plkst.19:00 Lielajā Ģildē notiks Mihaila Kaziņika festivāla Rīgā atklāšana, kura laikā notiks virkne koncertu un lekciju, kā arī jauno vokālistu un instrumentālistu konkurss “Uzlecošās zvaigznes”.

Pasākumā piedalīsies jaunais virtuozs no Zviedrijas Daniēls Lozakovičs, kas spēlē vijoli 1713 Baron Rothschild Stradivari. Programmā skanēs Brāmsa, Šūmana, Čaikovska mūzika. Koncertā piedalīsies arī slavenais Krievijas mūziķis, neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts Staņislavs Solovjovs (klavieres). Staņislavs ir koncertējis pasaules labākajās zālēs, spēlējis kopā ar Sanktpēterburgas Filharmonijas akadēmisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas filharmonisko orķestri, Vroclavas filharmonisko orķestri un daudziem citiem.

Daniēla Lozakoviča uzstāšanās Rīgā – tas ir spožs notikums, ko novērtēs visi virtuozas vijoļspēles cienītāji. Jaunajam mūziķim jau ir iespaidīgi sasniegumi: deviņu gadu vecumā Daniēls debitēja kā solists kopā ar kamerorķestri “Maskavas virtuozi” Vladimira Spivakova vadībā. Tam sekoja koncerti kopā ar Marijas teātra simfonisko orķestri un Minhenes filharmonisko orķestri Valērija Gergijeva vadībā, Liverpūles Karalisko filharmonisko orķestri Vasīlija Petrenko vadībā, Lionas Nacionālo orķestri un Leonardo Slatkinu, Tulūzas Kapitolija nacionālo orķestri un Lorenco Vioti, Zviedrijas radio simfonisko orķestri un Ādamu Fišeru, Milānas teātra “La Scala” kamerorķestri, Karalisko Stokholmas filharmonisko orķestri (RSPO),  Berlīnes Konzerthausorchester,  Vīnes kamerorķestri, Čaikovska Lielo simfonisko orķestri, Maskavas Valsts filharmonijas simfonisko orķestri, Šveices Romāņu orķestri (Orchestre de la Suisse Romande), RAI Nacionālos simfonisko orķestri (Turīna) un daudziem citiem..

Kā kamermūziķis Daniēls Lozakovičs ir sadarbojies ar Emanuēlu Aksu, Ivriju Gitlisu, Maksimu Vengerovu, Šlomo Mincu, Reno Kapusonu, Hatiju Buniatišvili, Martinu Frostu un Daniēlu Houpu (kopā ar pēdējo Lozakovičs ierakstīja albumu ar Bartoka sešiem duetiem divām vijolēm, ko 2015.gada septembrī laida klajā mūzikas izdevniecība Deutsche Grammophon).

 2017./18. gada koncertsezonā bija viesizrādes Japānā kopā ar Valēriju Gergijevu Klusā okeāna mūzikas festivālā (PMF), debijas koncerti ar Bostonas simfonisko orķestri un Andri Nelsonu Tenglvudā, Lježas Karalisko filharmonisko orķestri un Kristiānu Armingu, Frankfurtes radio simfonisko orķestri un Nikolaju Cnaideru, Minhenes radio orķestri un Mišu Damejevu, Vīnes simfonisko orķestri un Jakubu Grušu, Tokijas galvaspilsētas simfonisko orķestri, Berlīnes operas orķestri, Gēteborgas simfonisko orķestri, kamerorķestri CAMERATA Salzburg. Tāpat tiek organizēti koncerti kopā ar Karalisko Stokholmas filharmoniju un Semjonu Bičkovu, Francijas radio filharmonijas orķestri un Kšištofu Urbanski, Verbjē festivāla kamerorķestri un Lahanu Šanī, kā arī turneja pa Japānu kopā ar Frankfurtes radio simfonisko orķestri ar tā galveno diriģentu Andrešu Orozko-Estradu.

Daniēls ir Vladimira Spivakova starptautiskā vijolnieku konkursa I prēmijas un īpašās prēmijas par labāko koncerta ar orķestri izpildījumu laureāts, “Zelta riekstkoža” ieguvējs Maskavas XII Starptautiskajā jauno mūziķu televīzijas konkursā “Riekstkodis” (2011.g.), Maķedonijā notiekošā starptautiskā konkursa “Ohridas pērle” Grand Prix ieguvējs visās kategorijās (2012.g.),  Ostinā (ASV) notiekošā Jedugi Menuhina Starptautiskā jauno vijolnieku konkursa II prēmijas ieguvējs.

Vīnes mūzikas un izpildītājmākslas universitātes starptautiskajā vasaras akadēmijā kļuva par trīs konkursu uzvarētāju, iegūstot balvas nominācijās “Labākā Vīnes klasiķu interpretācija”, String Soloists Award un “Sarastes “Čigānu dziedājumu” labākā interpretācija”. Kronbergas Mūzikas akadēmijā ieguvis prēmiju Manfred Grommek Prize 2015. Ieguvis mūzikas festivāla “Usedom Music Award 2016” prēmiju, prēmiju “2017.gada jaunais mākslinieks” Nāciju festivālā Vācijā, kā arī Spānijas karalienes Sofijas iedibināto prēmiju Excelentia nominācijā “Gada mākslinieks 2017.gada”.

2016. gada jūnijā mūziķis paraksta ekskluzīvu līgumu ar Deutsche Grammophon un sāk ilgtermiņa sadarbību ar mūzikas izdevniecību, ātri vien izdodot divus albumus ar orķestra pavadījumu un vienu solo albumu.

Biļetes uz koncertu var iegādāties bilesuserviss.lv tīklā. Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook. Projektu organizē Starptautiskais talantu centrs. “Kaziņika dienas” notiek ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja LIVE RIGA atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!