Melnais starp baltajiem. Dvoržāks un Goran Gora Lielajā ģildē

Raksta attēls - Melnais starp baltajiem. Dvoržāks un Goran Gora Lielajā ģildē Foto: Publicitātes foto

21.04.2015 / Parmuziku.lv

23. aprīlī plkst. 19 Lielajā ģildē izskanēs koncertprogramma #Dvoržāks – melnais starp baltajiem, noslēdzot LNSO šī gada sezonas jaunievedumu – koncertsarunu ciklu jauniešiem.

Programmā iekļauta Antonīna Dvoržāka simfonija No jaunās pasaules, diriģents – Andris Vecumnieks. Sarunu, kā ierasts, vada dziesminieks Goran Gora.

Koncertsarunas ar Goran Gora ir LNSO jaunums. Šīs sezonas laikā esam kopīgi klausījušies Čaikovska, Bartoka un Bēthovena simfoniskos hitus, un jauniešu sezonu vainagos viens no pašiem populārākajiem simfoniskajiem darbiem - Antonīna Dvoržāka simfonija No Jaunās pasaules.

Čehu romantisma laikmeta dižākais komponists Antonīns Dvoržāks 19. gadsimta nogalē dažus gadus vadīja Amerikas Nacionālās mūzikas konservatorijas direktora amatā Ņujorkā. Būdams ienācējs ASV mūzikas vidē, Dvoržāks izrādījās viens no pirmajiem, kas Ziemeļamerikas indiāņu un melnādaino iedzīvotāju mūzikā saklausīja fantastisku neizmantotu iespēju avotu. Dvoržāks smēla no šī avota un smēlumu ieauda simfonijā No Jaunās pasaules, kurā ir gan brīnumskaista lirika, gan arī liels simfonisks spēks.

Šī simfonija ir spilgta un spēcīga nodaļa Antonīna Dvoržāka dzīvesstāstā. Tajā skan ilgas pēc dzimtenes, radošā piepildījuma un pašapliecināšanās iespējām. Šis darbs ir kā vientuļa klejotāja atmiņas pēc ilga ceļojuma neapgūtās zemēs, un simfonijas emocionālais piepildījums nevienu neatstās vienaldzīgu.

Koncertsarunu vadītājs Goran Gora ir dziesminieks un teātra mūzikas autors ar ievērojamu klasiskās mūzikas klausīšanās pieredzi, labām ausīm un vēlmi izzināt mūzikas noslēpumus.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas Lielās ģildes un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!