Fonda “Viegli” ieraksts “Desmit pāri”

Raksta attēls - Fonda “Viegli” ieraksts “Desmit pāri” Publicitātes foto

29.03.2021

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” savā vienpadsmitgadē atklāj mūzikas ierakstu “Desmit pāri”. Ierakstā dubultplates un CD formātā apkopotas 16 jau iemīļotas fonda “Viegli” melodijas, kas ierakstītas kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Albums radīts mūziķu Renāra Kaupera, Jāņa Holšteina-Upmaņa (Goran Gora), Māras Upmanes-Holšteines, Jāņa Strapcāna un Raimonda Gusareva (El Mars) vadībā. “Ar katru izdoto albumu un koncertu mēs centāmies “celt latiņu” augstāk un pārsteigt mūsu klausītājus. Tāpēc gluži loģiski esam nonākuši līdz ierakstam kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kas piešķir mūsu dziesmām īpašu noskaņu un plašumu,” pauž fonda “Viegli” mūziķis Goran Gora.

Mūzikas ieraksta vāciņā ieslēpta vēstule klausītājiem: “Tikko iemītas takas, celiņi, grants ceļi, vietējas nozīmes asfaltēti ceļi, šosejas un lielceļi. Visi tos gājuši. Tai skaitā arī Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”. Kurš – basām kājām, kurš – kedās, kurš – kāzu, gaidību, dzemdību, šķiršanās vai bēru kurpēm kājās. Pirmajos desmit fonda gados piedzimušajiem bērniem vēl nav ne jausmas, ar ko īsti nodarbojas viņu vecāki, bet viņi zina, ka ir Imants Ziedonis. Bāka. Fonds “Viegli” turpina iet Ziedonim pa pēdām. Tieši tik skaistu, mazliet naivu, romantisku, dziļu, skumju, vitālu, radošu, smejošu, dzīvu un ar lielu gribu turpināties viņi redz šodienu.”

“Fonda “Viegli” albumam vajadzēja iznākt jau pagājušā gada nogalē, taču pandēmija darīja savu, un ražotne Vācija, kur tika gatavotas dubultplates, bija pārtraukusi darbu. Sakritības rezultātā albums patiešām iznāca “desmit pāri”, jo marta beigās fonds “Viegli” atzīmēja savu vienpadsmitgadi. Paldies visiem iesaistītajiem par darbu, šis ieraksts mums patiesi ir ļoti nozīmīgs,” tā Goran Gora. Kā ierasts, fonda ierakstos piedalās profesionāli mūziķi kopā ar cilvēkiem, kuru ikdienas darbs rit, veidojot fonda “Viegli” un visu tā iniciatīvu radošos projektus. Fonda “Viegli” Instagram profilā, IGTV sadaļā var iepazīties ar fonda dalībnieku atmiņu stāstiem par aizgājušajiem desmit gadiem un ieraksta “Desmit pāri” tapšanu.

“Desmit pāri” iespējams iegādāties mājaslapā www.desmitpari.lv un grāmatnīcā “Jānis Roze” Rīgā, K. Barona ielā 5.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!