Māsām Balanas publicē jaunu mūzikas video

Raksta attēls - Māsām Balanas publicē jaunu mūzikas video Publicitātes foto: Togfather

03.01.2019 / Parmuziku.lv

Publicēts māsu Balanas jaunais mūzikas videoklips - Pētera Vaska duets vijolei un čellam «Castillo Interior». Tā ir pārdomu pilna meditācija, kuru vietām pārtrauc enerģēti-ski uzlādēta mūzika, paužot cilvēka tieksmi meklēt atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem.

Ideja par šo skaņdarbu komponistam Pēterim Vaskam radās iedvesmojoties no 1577. gadā rakstītās grāmatas, kuras autore bija svētā Terēze no Avilas. Pētera Vaska «Castillo Interior» jeb «Dvēseles Pils» arī savu nosaukumu guva no 16. gs. rakstītās grāmatas, kura vēljoprojām nav zaudējusi savu aktualitāti.

Interesanti, ka jaunajam mūzikas video tērpus radījis viens no pasaulē ievērojamākajiem un izsmalcinātākajiem modes zīmoliem «La Perla». Iedvesmojoties no māsu Balanas harizmātiskā talanta, «La Perla» dizaineri vēlējās radīt abām mūziķēm skatuves tērpus - vakarkleitas ar slaveno itāļu mežģīni. Tērpu tapšanas process bijis piedzīvojumu pilns - kleitu dizaineri sekoja māsām un viņu intensīvajai muzikālajai darbībai visā pasaulē, lai radītu visaugstākās kvalitātes vakarkleitas, kas atbilstu Kristīnes un Margaritas personībām. Speciāli radītajās kleitās māsas Balanas arī debitēja Berlīnes Filharmonijā, kur kopā ar Berlīnes Simfonisko Orķestri un diriģentu Stanliju Dodsu (Stanley Dodds) pirmo reizi atskaņoja Johanesa Brāmsa Dubultkoncertu.

Šosezon māsas Balanas kā solistes uzstājās Izraēlā, dodoties koncerttūrē ar Izraēlas Kameratu un diriģentu Doronu Salomonu. Klausītāji duetu kārtējo reizi sagaidīja ar stāvovācijām. Virtuozais stīgu duets koncerttūrēja Francijas Radio Festivālā, Monpeljē, kas ir viens no nozīmīgākajiem klasiskās mūzikas festivāliem pasaulē. Šajā festivālā klausītāji varēja baudīt Pētera Vaska duetu Castillo Interior, kas arī bija Francijas pirmatskaņojums. Pēc šī festivāla māsas apceļoja Eiropu, lutinot klausītājus gan ar pasaules klasiskās mūzikas šedevriem, gan ar savām aranžijām. Šomēnes Kristīne un Margarita kopā ar Marčigianas Filharmonisko Simfonisko orķestri dosies tūrē pa prestižākajām Itālijas koncertzālēm.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!