SKANI izdod jaunu Pētera Vaska albumu “Lūgšana” ar vairākiem pirmatskaņojumiem

Raksta attēls - SKANI izdod jaunu Pētera Vaska albumu “Lūgšana” ar vairākiem pirmatskaņojumiem Publicitātes foto

22.03.2019 / Parmuziku.lv

No šodienas pieejams klausītājiem līdz šim apjomīgākākais nacionālās ierakstu kompānijas SKANI ieraksts - komponista Pētera Vaska albums “Lūgšana”.

Albumā dzirdamas četras vokāli simfoniskas kompozīcijas, kas tapušas teju 40 gadu laikā. Trīs no tām — “Lūgšana mātei”, Laudate Dominum un “Lūgšana Latvijai”— šajā albumā piedzīvo pirmieskaņojumu jaunās versijās, komponistam ieraksta procesā klātesot. SKANI izdotais albums ir komponista dāvana Latvijas simtgadē.

Vissenāk ir tapusi “Lūgšana mātei” (1978), kuru iepriekš klausītāji pazina kā “Kantāti sievietēm” ar Imanta Ziedoņa dzeju. Pēteris Vasks to komponēja — kā pats
saka — vēl būdams jaunais komponists.  Ar Veltas Tomas dzejoli sarakstītā “Lūgšana Latvijai” (2016) šajā albumā dzirdama Viļņa Šmīdberga instrumentācijā korim un pūtēju orķestrim, savukārt Mesa (2005) - korim un stīgu orķestrim. 2016. gadā sacerētais darbs Laudate Dominum korim un simfoniskajam orķestrim ir visnesenāk tapušais darbs šajā albumā. 

“Gribu ar degošu sirdi lūgt par mūsu laiku, kas tik ļoti mainās. Mums jālūdz, lai nepazaudējam garīgos orientierus - daudzus no tiem jau esam pazaudējuši. Man ar to grūti samierināties. Kāpēc mēs aizejam bezcerīgā materiālismā, lietu un mantu kultā? Virspusējībā un paviršībā? Kāpēc steidzamies paši nezinādami kurp? Tādēļ savā mūzikā gribu atgādināt, ka ir arī cits ceļš!" , tā stāsta Pēteris Vasks

Ieraksts tapis 2018. gada septembrī koncertzālē Lielā Ģilde un to ieskaņoja Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Naconālais simfoniskais orķestris, Orķestris "Rīga" , soprāns Laura Teivāne un diriģents Māris Sirmais.  Projekts tapis pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fondam un komponista Pētera Vaska atbalstam. 

Albums pieejams klausītājiem visā pasaulē gan kā CD tirdzniecības vietās, gan arī digitālās lejuplādes un straumēšanas platformās. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!