Lielākajam Eiropas džeza gadatirgum top īpaša CD izlase “Jazz in Latvia 2018”

Raksta attēls - Lielākajam Eiropas džeza gadatirgum top īpaša CD izlase “Jazz in Latvia 2018” Publicitātes foto

16.04.2018 / Parmuziku.lv

Jau otro gadu pēc kārtas lielākajā Eiropas gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē no 19. līdz 22. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends. Arī šogad Latvijas Mūzikas informācijas centram, kas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu rūpējas par Latvijas pārstāvēšanu šajā ievērības cienīgajā notikumā, palīdz žurnālam JAZZin, kopīgi gatavojot promocijas albumu “Jazz in Latvia 2018”.

Šī gada izlasē ir iekļauti 13 skaņdarbi no tikko izdotajiem CD vai albumiem, kuri gatavojas izdošanai: ikviens gadatirgus apmeklētājs varēs iepazīties ar Latvijas Radio bigbenda, Very Cool People un Kristīnes Prauliņas, Kārļa Vanaga Trio, Jazzatomy, Klausies.Слушай.Listen, Laura Amantova džeza kvarteta, Krista Saržanta kvinteta, Equanimity Trio, Daumanta Kalniņa kvinteta, S&T Syndicate, Artas Jēkabsones, Gerhard Ornig / Toms Rudzinskis kvarteta un Syncope projekta kompozīcijām.

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Kultūras ministrijas un VKKF konkursos piesaistītā finansējuma palīdzību iekārto Latvijas stendus Frankfurtes Mūzikas mesē (kopš 2004.gada), MIDEM (2005-2014), WOMEX (kopš 2006), CLASSICAL:NEXT (kopš 2012). Tā kā pēdējo gadu laikā Latvijā vērojama intensīva izaugsme un arvien plašākas aktivitātes džeza mūzikas žanros, jau pērn šajā sarakstā tika iekļauts arī Eiropā lielākais džezam veltītais gadatirgus JAZZAHEAD! Brēmenē, kas pierādīja sevi kā veiksmīgs pasākums, tāpēc tiks atkārtots arī šogad.

Latvijas dalību JAZZAHEAD! 2018 nosaka vairāki faktori. Pirmkārt – ārvalstu profesionāļu intereses piesaistīšana Latvijas mūzikai un mūziķiem, veicinot sadarbību starptautiskā mērogā un ceļot Latvijas mūzikas atpazīstamību un prestižu starptautiskā kontekstā. Otrkārt – Latvijas mūzikas profesionāļu, jo īpaši menedžmenta pārstāvju, kompetences palielināšana, starptautiskās sadarbības iemaņu stiprināšana, konkrētu starptautiskās sadarbības kontaktu un projektu veicināšana.

Mūzikas industrijas gadatirgos ļoti koncentrētā veidā var apzināt/iepazīt visu attiecīgās jomas profesionālās darbības spektru un metodes, un likt lietā tikai šādos forumos gūstamo kontaktinformāciju un personiskās saziņas iespējas. To nodrošina gan iespaidīgais dalībnieku skaits, gan unikālā elektroniskās saziņas iespēja reģistrētajiem dalībniekiem kontaktu meklēšanai un sadarbības uzsākšanai gadatirgu datubāzēs, gan arī plašais dalībnieku spektrs - gadatirgos piedalās gan CD producenti, gan koncertu un festivālu organizatori, tāpat koncertzāļu, klubu administratori, mākslinieku menedžmenta pārstāvji un, protams, arī paši mākslinieki. Tāpēc var droši teikt, ka tik lielu un daudzveidīgu profesionāļu „koncentrāciju” iepriekšminēto uzdevumu sasniegšanai nepiedāvā neviens cits forums.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!