Latvijas džeza stends šogad būs arī lielākajā Eiropas gadatirgū Brēmenē

Raksta attēls - Latvijas džeza stends šogad būs arī lielākajā Eiropas gadatirgū Brēmenē Publicitātes foto

24.04.2017 / Parmuziku.lv

Jau šonedēļ Latvijas džeza mūziķi un žanra cienītāji var priecāties ne tikai par 9 pilsētās notiekošo UNESCO Starptautisko Džeza dienu, bet arī pirmreizēju notikumu Latvijas džeza vēsturē: lielākajā Eiropas džeza gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē, Vācijā, no 27. līdz 30. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends, ko sagatavojis Latvijas Mūzikas informācijas centrs sadarbībā ar Wise Music Society.

Latvijas Mūzikas informācijas centrs Latvijas startam Jazzahead! sadarbībā ar Wise Music Society ir sarūpējis arī promocijas dubultalbumu Jazz in Latvia 2017 (ar 19 mūziķu un apvienību ieskaņojumiem), kā arī bukletu Latvian Jazz Real Book ar mūsu džeza aktualitāšu tēmu pieteikumiem — stāstiem par festivāliem un nometnēm (Rīgas Ritmi, Riga Jazz Stage, Saulkrasti Jazz), džeza izglītību un vēsturi (Inga Bērziņa, Indriķis Veitners), starptautisko džeza konkursu laureātiem, māksliniekiem un institūcijām (Kārlis Vanags, Radio bigbends, Ainavisti, Deniss Paškevičs, Very Cool People, Pieneņu Vīns, The Coco’nuts, Wise Music Society).

Mūzikas industrijas gadatirgos ļoti koncentrētā veidā var iepazīt visu attiecīgās jomas profesionālās darbības spektru un metodes, un likt lietā tikai šādos forumos gūstamo kontaktinformāciju un personiskās saziņas iespējas. To nodrošina gan iespaidīgais dalībnieku skaits, gan unikālā elektroniskās saziņas iespēja reģistrētajiem dalībniekiem kontaktu meklēšanai un sadarbības uzsākšanai gadatirgu datubāzēs, gan arī plašais dalībnieku spektrs — gadatirgos piedalās gan CD producenti, gan koncertu un festivālu organizatori, koncertzāļu, klubu administratori, mākslinieku menedžmenta pārstāvji, un arī paši mākslinieki.  

Priekšrocības dalībai šādās konferencēs ir ārvalstu profesionāļu intereses piesaistīšana Latvijas mūzikai un mūziķiem, veicinot sadarbību starptautiskā mērogā un ceļot Latvijas mūzikas atpazīstamību un prestižu starptautiskā kontekstā, kā arī Latvijas mūzikas profesionāļu, jo īpaši menedžmenta pārstāvju, kompetences palielināšana, starptautiskās sadarbības iemaņu stiprināšana, konkrētu starptautiskās sadarbības kontaktu un projektu veicināšana.

Uz JAZZAHEAD! šogad dosies un Latvijas stendā darbosies Wise Music Society, Pieneņu Vīns, Latvijas Radio bigbends, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, festivāls Rīgas Ritmi, Riga Jazz Stage, Mūsdienu mūzikas centrs un Latvijas Mūzikas informācijas centrs. Par Latvijas džezmeņu klātbūtni gadatirgū stāsta Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone: "JAZZAHEAD! ir ļoti nozīmīgs gadatirgus, un, jūtot, cik sparīgi darbojas Latvijas mūziķi džeza žanrā, man šķita tikai godīgi rast iespēju eksponēt arī Latvijas mūziķu darbu."

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!