Latvijas Radio 3 "Klasika" 30. septembri pasludina par bērnu un jauniešu dienu

Raksta attēls - Latvijas Radio 3 "Klasika" 30. septembri pasludina par bērnu un jauniešu dienu Publicitātes foto: Jānis Šipkēvics, viņa vokālā skolotāja Daina Libauere un "Klasikas" programmu vadītāja Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

26.09.2018 / Parmuziku.lv

30. septembris Latvijas Radio 3 vilnī būs īpašs – "Klasika" šo dienu pasludina par bērnu un jauniešu dienu, simboliski ieskandinot Starptautisko mūzikas dienu, kas kalendārā atzīmēta 1. oktobrī. Pirmo reizi bērnu un jauniešu diena LR3 notika pirms astoņiem gadiem. "Labākās lietas nekautrējamies turpināt," atzīmē bērnu un jauniešu dienas producente Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Jau plkst. 9:08 kopā ar Raiti Zapacki "Klasikas" studijā pie mikrofona debitēs divpadsmitgadīgā Undīne Svara, kura piedalīsies raidījuma vadīšanā.

Plkst. 12:30 "Klasikā" gaidāms pirmatskaņojums – Jāņa Šipkēvica (Shipsea) un Marta Pujāta "Zenīts".  Opusam, kuru savulaik pasūtināja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, tagad tapis arī studijas ieraksts. Kad to būsim noklausījušies, pāri Vanšu tiltam dosimies uz Rīgas Doma kora skolu autogrāfu medībās. Tur mūs sagaidīs gan pats Shipsea un jaunie solisti – Eremijs Sējāns un Eduards Jansons, gan Shipsea bijusī soloskolotāja Daina Libauere, gan arī skolotāja Valda Dzene, kura puišiem palīdzējusi gatavoties "Zenītam".

Dienas centrālais notikums būs tiešraides koncerts, kas Latvijas Radio I studijā sāksies plkst. 15:00. Šim koncertam dalībnieki gatavojušies jau sen: maijā precizēti dalībnieki, un visu vasaru bērni mēģinājuši savus priekšnesumus. "Mums bija svarīgi parādīt pēc iespējas lielāku un plašāku jauno talantu spektru, tāpēc talantīgo bērnu meklējumos iegriezāmies ne tikai Dārziņskolā, bet arī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Mediņskolā, aizbraucām līdz Bolderājai, Ādažiem un Babītei. Tāda instrumentu bagātība mūsu koncertstudijā vēl nebūs bijusi! Marimba un arfa, fagots un oboja, mežrags. Studijā vajadzēs iedabūt pat 10 kokles," kārdina Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Koncertā kopumā piedalīsies 24 bērni un jaunieši, un it visi ir dažādu konkursu laureāti. Koncertu vadīs Daumants Kalniņš. "Gribējām, lai jaunieši rod iespēju ne tikai uzstāties publikas priekšā, kas ar "Klasikas" tiešraides starpniecību būs īpaši plaša, bet arī satiktos ar vairākām zvaigznēm. Daumants pats uz skatuves kāpis jau kopš agras bērnības – viņš ir gan obojists, gan dziedātājs, turklāt labprāt vada bērniem domātus pasākumus. Bet koncerta īpašā viešņa būs visā pasaulē pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas," teic Dina.

Visbeidzot, plkst. 18:30 programmā skanēs īpaša "Promenādes" pārraide. "Ja vēlies iejusties diktora lomā un dzirdēt savu balsi "Klasikas" ēterā, nāc ciemos uz Radio māju jau plkst. 13:30," aicina Dina Dūdiņa-Kurmiņa, uzsverot, ka tiks gaidīti bērni no septiņu līdz divpadsmit gadu vecumam. Pirms tam gan jāpiesakās pa tālruni 67206647 (jāzvana darbdienās).

Ar mazajiem diktoriem strādās jaunie aktieri Marija Linarte un Jānis Kronis, kuri arī ikdienā darbojas ar bērniem. "Viņu vadībā jau no plkst. 13:30 mazie varēs pārtapt par mūsu jaunākajiem kolēģiem, jo pārraide "Promenāde", kas skanēs plkst. 18:30, būs viņu debijas brīdis. Lielākie bērni varēs ierunāt koncerta pieteikumus, bet mazākie – veidot īpašos signālus, ko saucam par džingliem. Tā būs reta iespēja to visu izmēģināt, jo ikdienā iekļūt Radiomājā nav nemaz tik vienkārši," uzsver bērnu un jauniešu dienas producente.

Arī mūzika, kas skanēs "Promenādē", būs zīmīga. Ne jau velti pārraides apakšvirsraksts ir "Komponistu jaunības dienu grēciņi" – šeit skanēs populāru komponistu miniatūras, kas tapušas vēl tad, kad to autori vēl bijuši gados ļoti, ļoti jauni.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!