Latvijā viesosies titulētā igauņu folkgrupa "TRAD ATTACK"

Raksta attēls - Latvijā viesosies titulētā igauņu folkgrupa "TRAD ATTACK" Publicitātes foto

20.09.2016 / Parmuziku.lv

23.septembra vakarā Folkklubā Ala Pagrabs dzīvās mūzikas vakars no plkst. 21:30 ar viesmāksliniekiem no Igaunijas. Ļaujiet iepazīstināt- grupa TRAD ATTACK, kuras sastāvā muzicē Sandra, Jalmar un Tōnu- trīs labi draugi un labi pazīstami igauņu mūziķi, kuri aktīvi darbojas folk-mūzikas jomā jau 15 gadus, kopīgiem spēkiem igauņu folk-mūziku piedāvājot tādu, kāda ir baudāma ikvienam.

Tradicionālā mūzika Sandrai ir bijusi apkārt visu viņas dzīvi, pirmo reizi izmēģinot Igauņu dūdas jau 13 gadu vecumā. Jalmars ir seto, kas ir maza etniskā grupa dienvidaustrumu Igaunijā, kuriem ir pat sava atšķirīga kultūra un karalis. Seti ir plaši pazīstami ar savu tradicionālo dziedāšanas manieri; Jalmara vecmamma bija viena no plašāk pazīstamākajām dziesmu dziedātājām Igaunijā. Tōnus tētis ir diriģents pūtēju orķestrī, tādēļ viņš spēlēja pūšamos instrumentus jau no vecuma, kad tikko knapi sāka staigāt. Viņš apmeklēja klasiskā trombona un bungu spēli, kā arī ir viens no pieprasītākajiem perkusionistiem Igaunijā.

2014.gadā talantīgie mūziķi nolēma sākt muzicēt kopā, tikai jautrības pēc, lai būtu iespēja darīt arī ko savādāku, neierobežotu, svaigu, sevi pārsteidzošu. Iedvesmu viņi smēlās no veciem folk-mūzikas arhīviem, kas ir ierakstīti Igaunijā, no savas un citu grupas biedru pieredzes. Viņu pirmais gabals „Kooreke” bija hīts, tādēļ cilvēki vēlējās vēl kaut ko līdzīgu.

Mūziķi jokojoties ir nolikuši sev mērķi- spēlēt katrā pasaules valstī. Nu divu gadu laikā plāns ir krietni realizējies, jo ir paguvuši spēlēt Igaunijā, Latvijā, Polijā, ASV, Vācijā, Somijā, Malaizijā, Ukrainā, Krievijā, Kazahstānā, Norvēģijā, Dānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Čehijā, Lietuvā, Nīderlandē, Ķīnā, Dienvidkorejā, Maltā, Kanādā, Portugālē, Beļģijā. Vēl atlikušas tikai 173 valstis!

Šī grupa ir uzvarētājs Igaunijas mūzikas balvai ar tituliem- labākā grupa, labākais albums, labākais etno/folk albums 2016.gadā.

„Folkklubs Ala Pagrabs” atrodas Vecrīgas sirdī, Smilšu ielā. Tas ir pirmais un vienīgais tautas mūzikas klubs/ krogs Latvijā, kurā ikviens var baudīt tradicionālo un moderno latviešu virtuvi, četrus vakarus nedēļā klausīties latviešu tautas un pasaules dzīvās mūzikas koncertus, dejot tradicionālās dejas un atpūsties latviskā gaisotnē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!