RTU aicina uz sesto Latvijas postfolkloras festivālu "Gaviles"

Raksta attēls - RTU aicina uz sesto Latvijas postfolkloras festivālu "Gaviles" Attēlā "Daba San", ekrānšāviņš

28.03.2017 / Parmuziku.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa “Daba san” rīko sesto Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles“, kas šogad veltīts tematam “Mežs pilsētā“.

Tajā kopā ar "Daba san" uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas "Tāri", "Tautumeitas", "ImantaDimanta un draugi", folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi ir grupas "Lepaseree" trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam. Festivāls notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1.

"Festivālā izdevies apvienot ļoti dažādus mūziķus, un “Gaviles“ vienā dimensijā saplūdīs latviskais – kopīgais un atšķirīgais, senais un jaunais, lauku plašums un pilsētvide, cilvēka skartais un dabiskais. Festivāla māksliniekus vieno centieni atrast vietu tradicionālam pasaules skatījumam 21. gadsimta pasaulē, vienlaikus saglabājot autentiskumu un piešķirot laikmetīgumu," saka viena no festivāla rīkotājām un “Daba san” dalībniece Linda Zonne-Zumberga, piebilstot, ka festivālu vadīs folklorists un dziedātājs Ēriks Zeps.

Festivāls no plkst. 22 turpināsies folkklubā "Ala Pagrabs" ar improvizācijas vakaru postfolkloras grupas "Rikši" vadībā.

Pirms “Gaviles“ notiks iegavilēšanas koncerti.

  • 31. martā plkst. 20 kafejnīcā "NicePlace Telpa", Krišjāņa Barona ielā 21A, grupa "Tāri" izdziedās latviešu tautasdziesmas elektronisko un tradicionālo instrumentu pavadījumā. Ieeja bez maksas
  • 1. aprīlī plkst. 14 atpūtas centrā Lido, Krasta ielā 76, savas autordziesmas izdziedās grupa "Daba San". Ieeja bez maksas.
  • 2. aprīlī plkst. 18 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā, Kandavas ielā 2, uzstāsies apvienība "Tautumeitas". Biļetes cena – 5 EUR. Skolēniem, studentiem, bērniem, pensionāriem – 3 EUR. Biļetes cenā iekļauta arī Baltijā vienīgās Tropu tauriņu mājas apskate, ko iespējams apmeklēt līdz plkst. 16.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!